Prezent dla 40-latka
Zakupy

Jaki prezent dla 40-latka?

Czterdzieste urodziny to dla każdego mężczyzny wyjątkowa okazja, warto uczcić ją odpowiednim podarunkiem. Wybierając prezent wiele osób zadaje sobie pytanie: co sprawi największą radość solenizantowi? Naturalnie najprościej byłoby zapytać wprost, z drugiej strony nie zaskoczy osoby, którą chce się obdarować. Jak więc i co wybrać na prezent dla czterdziestolatka?

Idealny podarunek to indywidualna kwestia

Prezent dla mężczyzny? Łatwiej powiedzieć niż wymyślić coś niebanalnego. Warto więc pamiętać o pewnych zasadach oraz zastanowić się na kilkoma kwestiami. Przede wszystkim należy dobrać podarunek do zainteresowań i gustu solenizanta, a także jego charakteru. Kolejna niebieska koszula czy krawat albo perfumy o nie pasującym do upodobań obdarowanej osoby zapachu nie będzie dobrym rozwiązaniem. Każdy mężczyzna, owszem, uprzejmie podziękuje, ale z pewnością nie ucieszy się z prezentu. Tzw. upominki dyżurne, świadczą jedynie o kompletnym braku pomysłu, lub co gorsza o tym, że prezent został kupiony w ostatniej chwili. Warto również dowiedzieć się jakie marzenia ma solenizant. Chwila niezobowiązującej rozmowy z solenizantem pewnością wystarczy, żeby uzyskać potrzebne informacje. Pamiętając o wymienionych zasadach dużo łatwiej będzie wybrać „prezent dekady”.

Co wybrać?

Amator gadżetów elektronicznych ucieszy się zapewne z nowego smartfona, smartwatcha, odtwarzacza…możliwości jest wiele, a ogranicza je jedynie budżet. Artystyczne dusze można obdarować sprzętem fotograficznym m.in. wymarzonym obiektywem albo kursem grafiki komputerowej czy kreatywnego tworzenia stron internetowych. Amatorowi muzyki z powodzeniem można kupić słuchawki „z górnej półki”, wyróżniające się doskonałą jakością dźwięku lub bilety na koncert ulubionego artysty. Na przestrzeni ostatnich lat melomani na powrót oszaleli na punkcie płyt winylowych i adapterów – warto wziąć to pod uwagę, jeżeli solenizant jeszcze takowego nie posiada.

Mężczyznę, który aktywnie uprawia sport łatwo obdarować. Z drugiej strony niech upominek nie ogranicza się do karnetu na siłownię. Lepiej postawić na nieco bardziej oryginalny pakiet zajęć np. w postaci spływu kajakowego lub marszu wspinaczkowego po najpiękniejszych górskich terenach. Dla amatora biegania świetnym prezentem będzie zakup karnetu startowego w maratonie lub triathlonie. Typ sportowy musi być również odpowiednio ubrany, dlatego ucieszy się z zestawu funkcyjnych ubrań. Inne możliwości? Prezent w postaci zakupu sprzętu do uprawiania ulubionego sportu oraz biletu na mecz czy innych sportowych rozgrywek. Z drugiej strony czterdzieste urodziny można uczcić nieco bardziej ekstremalnie np. skokiem ze spadochronem czy na bungee. Na intelektualiście wrażenie zrobi prezent w postaci cennej nowości książkowej. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jakie tytuły posiada w swojej biblioteczce. Amatorzy szachów i warcabów ucieszą się z pięknej szachownicy kupionej w sklepie z antykami, biletami do teatru lub na operę, koncert czy wystawę.

W przypadku solenizanta – hobbysty wybór jest prosty. Wystarczy wiedzieć, czym się interesuje i co kolekcjonuje. Komiksy? W antykwariatach można znaleźć prawdziwe archiwalne cuda. Muzyka lub meble z lat siedemdziesiątych? W komisach i niektórych sklepach można znaleźć coraz więcej oryginalnych winyli czy przykładów unikalnego wzornictwa i designu sprzed lat. Podobnie sprawa ma się do modeli samochodów, drewnianych figurek, filmów itd. Eleganckiego mężczyznę, który przykłada wagę do swojego wyglądu i stylu można obdarować pięknym, klasycznym zegarkiem, skórzaną teczką lub organizerem.

Warto pomyśleć o tym, że czterdzieste urodziny można podkreślić, wydając na prezent nieco więcej niż zwykle. Amatorowi motoryzacji można umożliwić przejazd wypożyczonym, luksusowym samochodem (polecamy sprawdzić http://motoprezent.pl/pomysly-moto-prezent-40-urodziny/), podróżnik ucieszy się z podróży do wymarzonego zakątka Polski czy Europy czy kurs nurkowania w lazurowych wodach u wybrzeży egzotycznego kraju. Mężczyzna gustujący w trunkach z okazji okrągłej rocznicy zasługuje na prezent w postaci drogiego lub naprawdę rzadko spotykanego alkoholu. Niech dodatkiem do prezentu będzie uroczysta kolacja w domu, lub restauracji, w towarzystwie przyjaciół. Czterdzieste urodziny ma się tylko raz – poza samym prezentem, może warto też zorganizować z tej okazji huczną imprezę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.