Na co zwrócić uwagę zanim weźmiesz kredyt?
Zakupy

Na co zwrócić uwagę zanim weźmiesz kredyt?

Reklamy kredytów kuszą nas ich dostępnością i niskimi kosztami. Konsument może się zagubić w tym, co oferują banki i nie zrozumieć kruczków umowy. O co warto zapytać zanim zaciągniesz kredyt lub pożyczkę?

Przede wszystkim trzeba znać różnicę między Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania (RRSO) a Oprocentowaniem Nominalnym (ON). To pierwsze określa całkowity koszt zaciągnięcia pożyczki lub kredytu, a to drugie to jedynie oprocentowanie od kwoty. Zatem nie należy w ogóle zwracać uwagi na oprocentowanie nominalne i pytać jedynie o RRSO. Można również dokładnie wypytać o wysokość wszystkich opłat i prowizji, które wiążą się z udzieleniem kredytu. Zanim podpiszesz umowę, zapytaj też o to, jakie zabezpieczenia masz przedstawić, aby otrzymać swoją wymarzoną pożyczkę.

Nie daj się skusić super ofertom, które po dokładnym przyjrzeniu się im, okazują się totalnie niekorzystne dla klienta. Wiedz, jakie masz prawa i nie pozwól na to, aby je łamano. Po prostu nie daj się nabić w butelkę i nie wierz reklamom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *