Zaproszenia ślubne – poradnik dla przyszłych państwa młodych
Lifestyle

Zaproszenia ślubne – poradnik dla przyszłych państwa młodych

Przed Tobą wyjątkowy dzień, a mianowicie ślub. Tak ważny moment wymaga szeregu przygotowań, pamiętania o mnóstwie spraw do załatwienia. Na liście owych spraw nie może oczywiście zabraknąć zaproszeń ślubnych. To mały, ale niezwykle istotny element przygotowań do uroczystości. W poniższym tekście skupimy się w pełni na temacie zaproszeń ślubnych. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego zaproszenia ślubne są tak ważne?

Zaproszenie ślubne to jeden z najważniejszych elementów tzw. papeterii ślubnej, czyli materiałów związanych ze ślubem i weselem. Zaproszenia ślubne pełnią kilka funkcji:

  • dostarczają podstawowych informacji: data, miejsce i godzina ceremonii i przyjęcia, a także o ewentualnych dodatkowych wskazówkach jak dojechać na miejsce, które mogą się przydać gościom,
  • wyrażają do pewnego stopnia styl państwa młodych poprzez dobór kolorów, wzorów i czcionek,
  • są pamiątką dla państwa młodych i ich bliskich, którą można zachować na długie lata.
Zaproszenia ślubne – poradnik dla przyszłych państwa młodych

Czym się kierować podczas wyboru zaproszeń ślubnych?

Podczas wyboru zaproszeń ślubnych warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • termin zamówienia i wysyłki. Zaleca się, aby zamówić zaproszenia z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem, i wysłać zaraz po wydrukowaniu, aby dać gościom czas na zaplanowanie podróży i potwierdzenie obecności.
  • budżet i ilość zaproszeń. Dobrze jest mieć tzw. księgę gości, czyli listę osób, które chcemy zaprosić na nasz ślub. To pozwoli ocenić jaką kwotę możemy przeznaczyć na same zaproszenia ślubne. Załóżmy, że zapraszamy 100 osób, a każde zaproszenie to wydatek 5 zł. 500 zł może wydawać się niewielką kwotą, ale należy mieć ją na uwadze.
  • treść i poprawność zaproszeń. Zaproszenia ślubne mogą zawierać uniwersalną treść. Możemy też postawić na własną inicjatywę. Kluczowe jest, aby nie przydarzyły się żadne literówki, oraz błędy np. pomyłka w numerze telefonu, na który będą dzwonić goście, potwierdzając swoje przybycie.

Z jakim wyprzedzeniem należy wysłać zaproszenia ślubne?

Wspomnieliśmy o tym wprawdzie przy okazji wcześniejszego punktu, ale powtórzmy raz jeszcze. Zaproszenia ślubne należy wysłać na około 8-12 tygodni przed ślubem. Jeśli planujemy ślub w sezonie wakacyjnym lub w popularnym terminie, można wysłać je jeszcze wcześniej, np. na 3-4 miesiące przed ślubem. Być może część z naszych gości będzie musiała zmienić swoje plany urlopowe, chcąc przybyć na naszą uroczystość. To samo dotyczy gości, którzy mieszkają na stałe za granicą. Mając zaproszenie z dużym wyprzedzeniem łatwiej coś zaplanować.

Podsumowanie

Jak widać, zaproszenie ślubne to coś więcej niż elegancki mały kartonik. To ważny punkt na liście przygotowań do uroczystości. Dlatego pomimo mnóstwa spraw do załatwienia warto poświęcić im trochę czasu i uwagi. Pamiętajmy, że dla części gości, szczególnie tych dalszych, nasze zaproszenie może być pierwszym kontaktem od dawna. To jak wygląda i co zawiera zaproszenie, buduje nasz obraz w głowach przyszłych gości. Z całą pewnością warto, aby był ona jak najlepszy. Życzymy wszystkim parom wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i zapraszamy do zamawiania zaproszeń.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *