Antykoncepcja dla nastolatków
Antykoncepcja

Antykoncepcja dla nastolatków

35% nastolatków regularnie uprawia seks. Nie ma w tym nic dziwnego. Młodzież chce poznawać swoje ciało i odkrywać tajniki seksu. Niestety, ale aż 5% nastolatków nie ma pojęcia o antykoncepcji, lub nie chce jej stosować. To prowadzi do wpadek i szybszego rozpoczęcia dorosłego życia. Antykoncepcja dla nastolatków nie musi się sprowadzać jedynie do prezerwatyw. Istnieje mnóstwo sprawdzonych metod o których przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury.

Zacznijmy od prezerwatyw, ponieważ są one zdecydowanie najpopularniejsze. Koszt jednego opakowania to około dziesięć złotych. Ze statystyk wynika, że są skuteczne w 98%. Nastolatkowie powinni nosić przy sobie chociaż jedną prezerwatywę i tyczy to się zarówno chłopców, jak też dziewczyn. Często nastoletnie dziewczyny zrzucają winę na chłopaków, że to oni się nie zapewnili zabezpieczenia. Odpowiedzialność powinna być taka sama po obu stronach.

Tabletki antykoncepcyjne są coraz doskonalsze, dlatego warto zainteresować się ich stosowaniem. Młode kobiety mają na tyle burzliwy organizm, że tabletki nie tylko unormują pracę hormonów, a na dodatek zabezpieczą przed niechcianą ciążą. Koszt opakowania pigułek to wydatek 45-50 złotych i starczają one oczywiście na jeden miesiąc. Taka forma zabezpieczenia gwarantuje niemal 100% skuteczność.

Ostatnią formą antykoncepcji będzie stosowanie plastrów, gdyż ich forma działania nie wpływa negatywnie na organizm. Plastry kosztują niewiele i mogą starczyć na długi czas. Pamiętajcie, że skuteczne zabezpieczenie to odpowiedzialność.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.