Jaki środek antykoncepcyjny wybrać
Antykoncepcja

Jak formę antykoncepcji wybrać?

Mówiąc o antykoncepcji często skupiamy się tylko na kobiecie. Jednak należy pamiętać, że za świadome planowanie ciąży i jej zapobieganie odpowiedzialni są oboje z partnerów.

Antykoncepcja dla mężczyzn jest równie ważnym tematem. Nie należy o nim zapominać. W dzisiejszym świecie ogromna wiedzę jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Informacje możemy pozyskiwać z przeróżnych źródeł. Ważne aby w kwestii antykoncepcji były one sprawdzone i rzetelne.
Pozyskaną wiedzę warto skonsultować z lekarzem ginekologiem. To on posiada wiedzę medyczną, która jest niezbędna w dobraniu najlepszej metody zapobiegania ciąży.

Obowiązek ten spoczywa na barkach zarówno kobiety jak i mężczyzny. Wybór metod jest bardzo szeroki. Są dostępne zarówno długoterminowe jak i antykoncepcja jednorazowa. Przed dobraniem metody hormonalnej kobieta powinna wykonać niezbędne badania. Pozwolą one stosować odpowiedni środek bez negatywnych konsekwencji dla zdrowia i gospodarki hormonalnej. Jest to wyjątkowo ważne i pozwala uniknąć zbędnego dyskomfortu.

 


PRZECZYTAJ -> Skuteczna antykoncepcja dla kobiet


 

Wygodną metodą jest stosowanie pierścieni i plastrów. Nie musimy pamiętać o nich każdego dnia. Wystarczy jedna aplikacja w miesiącu. Tabletki są bardziej kłopotliwą opcją. Przy nich należy pilnować konkretnej godziny zażycia. Problematyczne może okazać się pominięcie dawki. Metodą wspomagającą mogą być prezerwatywy.

Dodatkowo chronią one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. W kwestii antykoncepcji należy nieustannie uaktualniać swoją wiedzę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *