Jaki środek antykoncepcyjny wybrać
Antykoncepcja

Jaki środek antykoncepcyjny wybrać

Każda para prędzej czy później staje przed wyborem odpowiedniej antykoncepcji. Rynek farmaceutyczny oferuje nam bardzo dużą ilość różnorodnych środków. Wiedzę o tym jak zapobiegać ciąży powinniśmy czerpać z naukowych, sprawdzonych i pewnych źródeł.

Pomocą służą z pewnością ginekolodzy. Mają oni aktualną i szeroką wiedzę w tej tematyce. Pomogą dobrać odpowiednią formę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb kobiety. Nie każda metoda sprawdzi się równie dobrze u każdej pary.

Przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej warto zrobić szereg badań. Dopiero na ich podstawie można dobrać odpowiedni środek, który nie zaszkodzi całej gospodarce hormonalnej kobiety. mimo wszystko na pierwszym miejscu powinno być zdrowie.

Najmniej ingerującą w zdrowie formą antykoncepcji są prezerwatywy. Są one również najmniej skuteczne. Jednak warto wspomagać się taką formą antykoncepcji, ponieważ dodatkowo chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Można oczywiście łączyć dwie różne formy. Zmniejszy to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i pozwoli partnerom wyzbyć się obaw.

Dobrą formą są również wszelkie plastry i implanty. Nie trzeba o nich pamiętać codziennie. Dzięki temu nie musimy przeżywać ogromnych stresów gdy zapomnimy o jednej dawce hormonu. Dobra opcją są także wszelkie pierścienie i wkładki domaciczne. Używa się ich raz na pewien czas, a mają bardzo dużą skuteczność. Przed wybraniem formy zapobiegania ciąży warto zgłosić się na wizytę do lekarza ginekologa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *