Jakie leki antykoncepcyjne wybrać?
Antykoncepcja

Jakie leki antykoncepcyjne wybrać?

Wybór odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych bo bardzo ważny element w życiu każdej kobiety gdyż ma pełnić funkcję zapobiegawczą przed niechciana ciążą. Nie eksperymentuj sama z lekami. Udaj się do swojego ginekologa i powiedź mu czego oczekujesz od tabletek antykoncepcyjnych.

Najważniejsza jest również kwestia skutków ubocznych. Lista jest dość szeroka lecz pamiętaj, że dobrze dobrane tabletki nie przyczynią się do szybkiego wzrostu Twojej wagi, a wspólne chwile spędzone w łóżku będą tak samo upojne, jak przed braniem tabletek.

Dlatego tak ważny jest wywiad pacjentki z ginekologiem.

Jakie leki antykoncepcyjne wybrać?

  1. Antykoncepcja hormonalna o niskiej dawce – zawierają tylko 15 g estrogenu. Tego typu leki antykoncepcyjne przeznaczone są dla młodych kobiet i nastolatek, które rozpoczynają współżycie seksualne. Zalety tej terapii hormonalnej jest przede wszystkim to, że reguluje cykl miesiączkowy, zmniejsza obfitość i zmniejszają objawy zespołu przedmiesiączkowego –to zaleta dla kobiet i mężczyzn,
  2. Antykoncepcja standardowa – dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, wybierane są przez kobiety, które borykają się z trądzikiem, bolesnymi miesiączkami, odczuwające spadek libido, nieustającymi plamieniami. Stosuje się je przez 21 dni, przerwa w wysokości 7 dni i ponownie zażywamy hormon.

Biorąc leki antykoncepcyjne musimy siebie obserwować, gdy pojawią się jakieś czynniki nie pożądane np. wybuchy agresji, płaczu, wzmożony apetyt, wzrost wagi ciała powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *