Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet
Antykoncepcja

Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet

Wśród wielu metod antykoncepcyjnych w dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się tabletki antykocepcyjne. Wśród innych metod antykoncepcji dla kobiet wyróżnia je wysoka skuteczność oraz łatwość stosowania.

Czym są tabletki antykoncepcyjne, jak je kupić?

Tabletki te może dobrać i przepisać tylko lekarz ginekolog, najlepiej po uprzednim badaniu. Są to leki hormonalne, któe dostarczają do organizmu syntetyczne odpowiedniki hormonów. Dlatego aby przyniosły jak najmniej skutków ubocznych muszą być poprawnie dobrane.

Przeczytaj także o: Skuteczna antykoncepcja – zabieg wazektomii

Pigułki mogą być dwu- lub jednoskładnikowe. Te pierwsze składają się z estrogenu i progetagenu, natomiast te drugie tylko z progestagenu. Zazwyczaj bierze się je co 21 dni, a po nich robi się 7 dni przerwy, w których występuje krwawienie.

Jaka jest skuteczność pigułek?

Tabletki antykoncepcyjne to wygodna i bezpieczna antykoncepcja dla kobiet. Jest to opcja bardziej wygodna niż chociażby prezerwatywy dla kobiet i bezinwazyjna, w porównaniu z wkładką do maciczną. Tabletki antykoncepcyjne cechuje bardzo wysoka skuteczność.

Zobacz również: Jak formę antykoncepcji wybrać?

Skuteczność metod antykoncepcji określa skala Pearla, która określa, ile kobiet na 100 zaszło w ciążę stosując daną metodę antykoncepcji i uprawiając regularny seks przez rok. Jest to metoda bezpieczna i wygodna.

Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet

4 komentarze

  • TypowyFacet.pl

    To najważniejsze, że czujesz się dobrze. Myślę, że jedyny minus takiej antykoncepcji to jest pamiętanie o tabletkach.

  • milena

    Mam właśnie teraz taką nowoczesną antykoncepcję, bo biorę niskodawkowe tabletki vines, to pierwsza antykoncepcja ale jest ok, nie zamierzam nic zmieniać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.