Prezerwatywa czy tabletki antykoncepcyjne
Antykoncepcja

Prezerwatywa czy tabletki antykoncepcyjne

Obie metody antykoncepcyjne mają swoje plusy i minusy. W zależności od prowadzonego przez nas trybu życia możemy zdecydować się na korzystanie z tabletek antykoncepcyjnych albo prezerwatywy.

Dostęp do prezerwatywy jest dużo łatwiejszy bowiem możemy ją kupić w każdym kiosku, na każdej stacji benzynowej, natomiast tabletki hormonalne są wydawane tylko na receptę. Ale to nie jedyny dylemat przy wyborze metody zapobiegania ciąży. Jednak najważniejszym kryterium przy wyborze powinno być to czy mamy stałego partnera/partnerkę czy raczej współżyjemy z różnymi osobami. W tym pierwszym wypadku dużo lepsza metodą antykoncepcyjną będą pigułki, bowiem będziemy mogli kochać się wszędzie i o każdej porze. Nie będziemy musieli myśleć o tym czy mamy akurat ze sobą prezerwatywę.

 

Mając wielu partnerów seksualnych lepiej zdecydować się na prezerwatywę, bowiem oprócz niechcianej ciąży uchroni nas także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, która z metod antykoncepcyjnych jest bardziej skuteczna, wg. badań wyższy wskaźnik perla ma tabletka antykoncepcyjna

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.