Prezerwatywa
Antykoncepcja

Prezerwatywy – jak z nich prawidłowo korzystać?

Z podjęciem decyzji o rozpoczęciu współżycia, wiąże się konieczność właściwego zabezpieczenia się. Chociaż założenie prezerwatywy nie jest skomplikowaną czynnością, to kiedyś przyjdzie ten pierwszy raz, że będzie trzeba założyć ją sobie czy też partnerowi. Prezerwatywy skutecznie chronią przed zajściem w niepożądaną ciążę oraz chorobami przenoszonymi drogą płcią.

Jak więc z nich korzystać?

Prezerwatywa – jak się z nią obchodzić, aby jej nie uszkodzić?

Należy pamiętać o tym, że prezerwatyw nie powinno się nosić w portfelu ani też torbie, gdyż zwiększa się ryzyko jej uszkodzenia. Najlepiej przechowywać ją w małej puszce czy też pudełeczku. Przed założeniem prezerwatywy warto umyć ręce. Najlepiej założyć ją już na początku igraszek, dzięki czemu będzie można oddać się w pełni przyjemnościom płynącym z gry wstępnej.

Opakowanie rozrywa się od strony ząbkowanej, uważając na to, aby nie przedziurawić czy też nie rozerwać prezerwatywy paznokciami, zębami czy biżuterią. Część zrolowana prezerwatywy musi być na zewnątrz, w przeciwnym razie zostanie założona na lewą stronę.

Końcówkę prezerwatywy ściska się w palcach w celu usunięcia nadmiaru powietrza i nie puszczając jej, zakładamy ją poprzez stopniowe rozwijanie drugą ręką na penisa. Jeżeli prezerwatywa się zesunie, to należy ją ściągnąć za otwarty koniec i założyć nową.

Po stosunku, należy ją ściągnąć, związać i wyrzucić do kosza.

Artykuł powstał we współpracy z DrogadoSiebie.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *