Tabletki antykoncepcyjne wady i zalety
Antykoncepcja

Skuteczna antykoncepcja dla kobiet

Antykoncepcja dla facetów to zwykle prezerwatywa lub brak seksu. Z kobietami jest nieco inaczej, gdyż ich antykoncepcja kojarzona jest głównie z tabletkami hormonalnymi. W istocie tabletki są najczęściej stosowane, ale istnieje kilka innych, równie skutecznych metod.

Każdy rodzaj antykoncepcji niesie za sobą jakieś konsekwencje. Korzystanie z tabletek może spowodować zmiany w układzie hormonalnym, zaś używanie plastrów spowodować stany depresyjne. Poniżej nasza lista środków „anty”. Zaczynamy od najskuteczniejszych.

Tabletki hormonalne – 99.9% skuteczności

Farmaceutyka rozwija się z dnia na dzień, dlatego nowoczesne tabletki anty nie szkodzą tak, jak ich starsze wersje. Obecnie wszystkie tabletki posiadają osłony i nie niszczą wątroby oraz nerek. Aż 32% kobiet regularnie stosuje tabletki antykoncepcyjne, a 5% z nich uważa, że nie odczuwa żadnych skutków ubocznych.

Plastry antykoncepcyjne – 97,5% skuteczności

Plastry to nowoczesna metoda i całkiem skuteczna pod warunkiem, że ich dobór przypadnie lekarzowi. Zaledwie 12% kobiet stosuje tą metodę zabezpieczenia przed ciążą i aż 45% z nich skarży się na stany depresyjne – nawracalne. Naukowcy uważają, że ma to związek z faktem, iż kobiety źle zakładają plastry.

Spirala antykoncepcyjna – 94,1% skuteczności

Kiedyś ta metoda była innowacyjna, ale dzisiaj jest nieco zapomniana. Nie powinno to dziwić, wszak spirala nie okazała się w 100% skuteczna. Obecnie z tej metody korzysta zaledwie 4% kobiet, a w roku 2007 było to nawet 41%. Spirala jest skutecznie zastępowana przez tabletki.

Najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną dla kobiet pozostają tabletki i przez długi czas to się nie zmieni. A Wy jakie macie zdanie? Czekamy na Was w komentarzach!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.