Tabletki antykoncepcyjne - popularna metoda antykoncepcji
Antykoncepcja

Tabletki antykoncepcyjne – popularna metoda antykoncepcji

Zapobieganie ciąży jest bardzo ważnym zagadnieniem, które dokładnie powinna poznać każda nastolatka i każdy nastolatek. To głównie do kobiet należy wybór sposobu zabezpieczania się przed ciążą, jeśli chcą one uniknąć odpowiedzialności wynikającej z posiadania dziecka w czasie, gdy się nie jest na to gotowym.

O to, jak zapobiegać ciąży najlepiej spytać swojego lekarza ginekologa, który zna dokładnie nasze problemy zdrowotne i pomoże nam dobrać antykoncepcję. Tabletki antykoncepcyjne są drugim, zaraz po prezerwatywach, najpopularniejszym sposobem zabezpieczania się. Nie każda kobieta może jednak przyjmować je ze względu na różne zmiany hormonalne w ciele, które one powodują.

Dziś dostępne są na szczęście tabletki jednoskładnikowe, bardzo bezpieczne, a skutecznie blokujące zajście w ciążę. Aby je zacząć zażywać, należy udać się do ginekologa, który wypisze na nie receptę. Wadą tabletek antykoncepcyjnych jest to, że należy pamiętać o ich zażywaniu codziennie o tej samej porze, nie można robić w tej kwestii żadnych odstępstw.

Szybko wchodzi to jednak w krew i staje się nawykiem kobiety. Satysfakcja ze stosunku zabezpieczonego przed ciążą tabletką jest bardzo wysoka, a skuteczność zabezpieczania przed ciążą wynosi w tym przypadku niemal sto procent.

Pamiętajmy jednak o tym, że tabletki nie zabezpieczają przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, a zatem warto zadbać również o stosowanie prezerwatyw, gdy decydujemy się na współżycie z kimś, kogo nie znamy.

One Comment

  • domi

    No właśnie dołączyłam do stosujących pigułki antykoncepcyjne, mam belarę i jak na razie jest ok, to moje pierwsze tabletki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *