Seks z nieznajomym
Miłość

Brak ochoty na seks – przyczyny

W życiu seksualnym każdej pary w końcu dochodzi do sytuacji, gdy jedna ze stron nie ma ochoty na współżycie. Przyczyn tego stanu rzeczy może być naprawdę bardzo wiele, dlatego warto zainteresować tymi najważniejszymi. Zachęcamy do lektury.

Stres

Najczęstszą przyczyną braku ochoty na seks jest przemęczenie oraz stres. Stres może nas złapać w każdej chwili. Wystarczy jeden gorszy dzień w pracy i cała nasza ochota na seks zanika bezpowrotnie. Najlepszym sposobem na stres będzie zainwestowanie w coś umilającego czas, w coś spokojnego. Fajnym rozwiązaniem będzie akwarium, bo nic nie uspokaja tak, jak spokojny taniec kolorowych ryb.

Problem z wagą

Wysoki cholesterol jest odpowiedzialny za naszą seksualność. Im więcej ważymy, tym gorzej będziemy się czuć w łóżku. Bardzo wiele par narzeka na to, iż partner po ślubie zbyt się roztył. Wystarczy zrzucić trochę zbędnych kilogramów i na pewno powróci apetyt na seks.

Papierosy, alkohol

Papierosy uzależniają i są stworzone głównie z chemii. Im więcej palimy, tym gorzej wpływa to na na nasz układ krążenia. Pamiętajmy, że to układ krążenia odpowiedzialny jest za ochotę na seks, bo to on dostarcza krew do narządów rozrodczych. Podobnie jest z alkoholem. Działa on źle na nasz układ krążenia. Porzucenie wszystkich szkodliwych nałogów na pewno poprawi sytuację w łóżku.

Przyczyn braku ochoty na seks może być bardzo wiele. My wypisaliśmy tylko te naszym zdaniem najważniejsze. Zdrowie ma wiele wspólnego z seksualnością, dlatego zachęcamy do zainteresowania się tym tematem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.