Ile kosztuje romans
Miłość

Ile kosztuje romans

W dzisiejszych czasach spojrzenie na miłość potrafi być różne od tego, jakie ludzie mieli 20, 30 lat temu. To, co dla ludzi było niegdyś święte, dziś staje się jedynie kwestią wygody i tego, co dla nich samych jest najlepsze.

Sztuka kompromisu, empatia i zrozumienie gdzieś zanikają, zastępowane dbaniem o własny interes i własny zysk. Wielu chce żyć, mając wszystko i nie rezygnując z niczego. Nawet kosztem najbliższych im osób.

Rutyna zabija każdy związek

W związkach często zaczyna pojawiać się rutyna i znudzenie, a relacja z drugim człowiekiem wymaga poświęcenia czasu i często wyrzeczeń, aby zaspokoić potrzeby nie tylko swoje, ale i partnera. Wtedy wielu ludzi decyduje się na tak zwany skok w bok. I nie są to tylko jednorazowe zdarzenia, gdy pod wpływem impulsu ludzie zdradzają.

Prowadzenie podwójnego życia zdaje się być nową filozofią i sposobem na uzyskanie satysfakcji na każdym polu. Poza własnym związkiem – a tam, gdzie gubi się szczerość i zaufanie, nie ma miejsca na miłość.

Ile kosztuje romans?

Rosnąca ilość zapytań w internecie, ile kosztuje romans, daje obraz tego, co ludzi w dzisiejszych czasach napędza. Okazuje się, że kochanka może być przykryciem dla problemów. Zamiast szukać ich u źródła i próbować je rozwiązać, wielu stwierdza, że łatwiej jest zaspokoić swoje potrzeby bez udziału najbliższej osoby.

Nieświadomy partner żyje więc przekonany o mocy miłości, która w rzeczywistości staje się farsą. Romans trzymany w ukryciu odziera związek z prawdziwości.

Warto się zastanowić, czego na dłuższa metę oczekujemy od życia i jak sami chcemy być traktowani. Czy chcielibyśmy być zdradzani? Czy jesteśmy gotowi stracić to, co mamy i co pielęgnowaliśmy przez lata w imię zaspokojenia potrzeb, o których nie potrafimy lub nie chcemy rozmawiać? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, zanim popełnimy błąd, który będzie nas kosztował więcej, niż jesteśmy w stanie unieść.

One Comment

  • DJ na wesele Katowice

    nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na romans lub ukrywanie czegokolwiek przed drugą osobą. To strasznie smutne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *