Jak zbudować szczęśliwy związek?
Miłość

Jak zbudować szczęśliwy związek?

Materiał 18+

Jak wiadomo, związek idealny nie istnieje. Można jednak próbować stworzyć relację bliską ideałowi, opartą na miłości, przyjaźni, szczerości i zaufaniu. Taką, w której obydwoje z partnerów będą czuli się szczęśliwi i kochani. Jak zbudować szczęśliwy związek? Oto nasze porady.

Porozumienie fundamentem szczęśliwej relacji

Miłość często przychodzi niespodziewanie. Zaskakuje nas. Zdarza się, że nie potrafimy sobie z nią poradzić, przytłoczeni szczęściem, które nam przynosi. Powstało wiele poradników, które podpowiadają, jak sprawić, by relacja była trwała i przetrwała jak najdłużej – najlepiej do końca życia. Nie musisz być psychologiem ani znać wielu patentów na udany związek, nie musisz się do nich stosować. Dobrze jest jednak wiedzieć co zrobić, gdy pojawią się problemy.

Pierwsze etapy związku to zwykle namiętność, chęć przebywania z ukochaną osobą bez przerwy. Zabawy w sypialni, igraszki, eksperymenty. Ważne jest, by poznać swoje wzajemne wymagania i preferencje, również te dotyczące seksualności. Może warto pozwolić sobie na nieco więcej – wibratory analne, sztuczne penisy czy maska BDSM? To wszystko może sprawić, że Wasza relacja wejdzie na zupełnie inny poziom.

Wzajemne wsparcie podstawą szczęśliwego związku!

Namiętność to jednak nie wszystko. Bez niej często związek wogóle by się nie rozpoczął, jednak, aby przetrwał potrzebna jest szczera rozmowa, mówienie o swoich problemach i wątpliwościach. Najważniejsze jest bowiem porozumienie. Związek oparty jedynie na namiętności raczej nie ma racji bytu. No chyba, że jest to układ oparty jedynie na seksie. Jeśli jednak chcemy zbudować coś więcej – prawdziwą relację, związek kochających się ludzi, musimy trochę nad nim popracować. Umiejętność szczerej rozmowy, porozumienia to podstawa każdej relacji. Często zdarza się, że wraz ze stażem związku, partnerzy komunikuję się hasłowo. Nie przejawiają zainteresowania drugą osobą, nie mówią o swoich oczekiwaniach. Związek staje się układem, w którym każdy czerpie z niego to, czego chce. Lekceważąc uczucia swojego partnera przejawiamy tendencję do generalizowania. Mówimy – Ty zawsze…, albo – Ty nigdy… Innym razem zdarza się, że w ogóle ze sobą nie rozmawiamy. Nie mówimy wprost o swoich oczekiwaniach i potrzebach, co powoduje, że stopniowo oddalamy się od siebie.

Zaufanie sposobem na przezwyciężenie trudności

Każdy aspekt relacji jest ważny i należy dbać o każdy z nich. Nie zapominajmy o tym, że niezwykle istotna jest bliskość emocjonalna. Pielęgnujmy ją każdego dnia. Starajmy się dbać o nią, niezależnie od sytuacji. Czułe gesty, miłe słowa czy nawet pocałunek na pożegnanie – mają znaczenie. To właśnie one zbliżają nas do siebie, nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że nie da się już być bliżej. Doceniajmy swoje wzajemne starania. Pozwólmy sobie na błędy, ale nie wytykajmy sobie ich. Przecież każdy z nas może je popełniać. Świętujmy nawet drobne sukcesy i cieszmy się z nich wspólnie. Każda miłość jest wyjątkowa, a jeśli będziemy ją pielęgnować otrzymamy w zamian coś niezwykłego – oddanie, szczerość i oparcie, na których zależy przecież każdemu z nas.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *