powiekszenie penisa
Miłość

Jakie są metody powiększania penisa?

Wielu mężczyzn, choć się do tego nie przyznaje, ma kompleksy dotyczące rozmiarów prącia. Wynika to z lansowanego obecnie przez media przekonania, że duży członek wiąże się z atrakcyjniejszym życiem seksualnym, wzmaga doznania podczas stosunku oraz wpływa pozytywnie na postrzeganie mężczyzny przez kobietę. Warto pamiętać, że choć przesłanki te znacząco odbiegają od rzeczywistości, to jednak wielu Panów odczuwa realne niezadowolenie z rozmiarów członka. Do najbardziej skutecznych metod powiększania penisa zaliczamy obecnie postępowanie chirurgiczne oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Brak akceptacji rozmiarów własnego penisa wiąże się u mężczyzn ze strachem przed współżyciem z powodu lęku przed ośmieszeniem się czy odrzuceniem. Prowadzi to do frustracji, odrzucania uczuć czy wycofania z życia towarzyskiego – jest to tym dotkliwsze, że tematy związane z seksualnością wciąż pozostają tematem tabu, ponadto mężczyźni niechętnie przyznają się do swoich kompleksów. Ośrodek badań opinii podaje, że niemal 80% mężczyzn uważa, że ich członek jest zbyt mały, a ponad 80% twierdzi, że rozmiar penisa ma duże znaczenie dla partnerki.

Wśród dostępnych metod zachowawczych powiększania penisa dużą popularnością cieszą się środki farmakologiczne w postaci tabletek, pompki czy ćwiczenia mające na celu powiększenia członka – ich skuteczność bywa jednak dość wątpliwa.

Zabieg chirurgicznego powiększenia penisa

Zasadniczym celem operacji powiększenia penisa jest wyłonienie jego wewnętrznej części – budowa prącia nie ogranicza się bowiem jedynie do części, które widoczne są gołym okiem lecz obejmuje także struktury położone głębiej. Operacja polega na przecięciu więzadeł wieszadłowych, co sprawia, że członek nie przebiega już tak blisko powierzchni kości łonowych, przez co wydaje się dłuższy. Zastosowanie tej metody może wydłużyć członek maksymalnie o około 6 cm, jednak średnio jest to 2-4 cm. Należy jednak liczyć się z tym, że efekt uzyskany śród operacyjnie nie jest efektem ostatecznym. Podczas gojenia blizny pooperacyjnej dochodzi jednak do bliznowacenia, które będzie miało wpływ na skrócenie penisa.Ostateczna długość penisa jest zatem uzależniona od przebiegu operacji jak również okresu pooperacyjnego. „Ewentualne złe wyniki tej operacji wynikają w 50 proc. z siły kurczenia się blizny pooperacyjnej.” podaje dr Andrzej Depko, specjalista seksuolog i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Operacja tego rodzaju jest metodą dość inwazyjną i obarczoną ryzykiem powikłań – nie tylko tych związanych z infekcją w ranie pooperacyjnej czy trudnościami w gojeniu. Przede wszystkim podczas operacji może dojść do uszkodzenia włókien nerwowych, co prowadziło będzie do zaburzeń wzwodu.

Powiększenie penisa metodą MISL

Metoda MISL (ang. Minimally Invasive Surgery with Laser) jest zabiegiem, który polega na przecięciu więzadeł wieszadłowych z wykorzystaniem promienia lasera, co powoduje wydłużenie penisa poprzez uwolnienie jego części biegnącej pod kością łonową oraz następcze jego pogrubienie za pomocą tłuszczu własnego pacjenta. Tkanka tłuszczowa pobierana jest na drodze liposukcji przez co nie występuje ryzyko związane z odrzuceniem użytego materiału. Jest to metoda mniej inwazyjna i obarczona mniejszym ryzykiem powikłań ponieważ wykonane cięcia są bardziej precyzyjne. Zabieg taki wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent po jego wykonaniu może udać się do domu. Orientacyjny koszt tej metody to  w Polsce około 15 tys. zł.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym

Bardzo atrakcyjną alternatywą dla metod operacyjnych powiększania penisa jest obecnie zastosowanie  w tym celu kwasu hialuronowego. „Od kilku lat dostępny jest zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli na bazie naturalnego składnika wielu tkanek człowieka. Pozwala on na bezpieczne powiększenie penisa (więcej informacji na portalu Tourmedica.pl) , zwiększając jednocześnie jego grubość i objętość. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny.” wyjaśnia dr Zbigniew Plewa, specjalista medycyny estetycznej. Zabieg taki jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a jego efekty utrzymują się przez około 2 lata. Zabieg można jednak powtarzać nawet co roku w celu podtrzymania efektów, ponadto nie ma on wpływu na jakość erekcji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.