Kiedy ona myśli o rozstaniu – jak to poznać?
Miłość

Kiedy ona myśli o rozstaniu – jak to poznać?

Wydaje się, że wszystko gra w Waszym związku. Żyjecie razem, wspieracie się wzajemnie, kochacie i troszczycie o siebie. A jednak ona myśli o odejściu. Jak to rozpoznać? I co zrobić, aby ją przy sobie zatrzymać?

1. Zero planów na przyszłość

Ty snujesz nieśmiałe plany, w których widzisz Was razem. Mówisz jej o tym, a ona … nic. Albo zmienia temat albo obraca to w żart albo dąży do tego, żeby Cię zniechęcić („Zobaczysz, jeszcze będziesz miał mnie dosyć”). Sama nic nie wspomina o wspólnej przyszłości.

2. Unika seksu

Zauważasz, że coraz rzadziej uprawiacie seks. Często mówi, że nie ma ochoty, bo boli ją głowa, jest zmęczona, miała ciężki dzień, źle się czuje, musi jeszcze popracować.  Jeśli już dochodzi do miłosnych igraszek, jest jakby nieobecna, bierna, wręcz zimna. Coś musi być na rzeczy.

3. Nie mówi o swoich uczuciach, problemach

Kiedyś chętnie opowiadała o tym, jak jej minął dzień. O tym, że coś ją wkurzyło lub rozbawiło. O tym, że miała kłótnię z szefem. O tym, że coś ją martwi. Teraz rzadko kiedy się otwiera. Mówi coś, żeby mówić. Nie uzewnętrznia się, nie pokazuje swoich uczuć.

4. Brak zainteresowania

Niby Cię słucha, ale tak jakby jej nie było. Nie pyta Cię, co słychać w pracy. Nie kibicuje Ci podczas maratonów. Nie ma ochoty z Tobą wychodzić – obojętnie, czy do kina, czy do znajomych.

5. Zapomina o rocznicach

Kiedyś Twoje urodziny planowała z miesięcznym wyprzedzeniem. Każda rocznica spotkania, związku – wszystko było okazją do świętowania. Teraz tego nie ma – mówi, że zapomniała.

6. Ciągłe nieporozumienia

Wcześniej, owszem, były kłótnie, ale one miały z reguły konkretny powód. Teraz wybuchają bez powodu. Ona ma wyrzuty dosłownie o wszystko, co związane z Tobą i Twoim zachowaniem. Denerwuje się praktycznie od razu, jak zaczynasz mówić.

Niektóre sygnały dość łatwo zauważyć, inne często są bagatelizowane, tymczasem problem pogłębia się i zwykle eskaluje, przybierając najbardziej konfliktową formę. Jak ją zatrzymać? Jeśli to problemy natury seksualnej, warto poszukać pomocy np. w naturalnych wspomagaczach typu Penirium lub u seksuologa. W takich sytuacjach istnieje duże prawdopodobieństwo na uratowanie związku.

Zanim cokolwiek postanowicie, przede wszystkim musi mieć miejsce szczera rozmowa o tym, co jest nie tak i dlaczego. Trzeba ze spokojem wysłuchać jej racji i wyciągnąć wnioski. Powody tego, że ona chce odejść, mogą być różne – wypalenie w związku, brak satysfakcji z seksu, inny mężczyzna. Zwykle nie jest tak, że wina jest po jednej stronie – coś nie zadziałało po obydwu stronach i najpierw należy dojść do tego, co.

Artykuł sponsorowany, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.