Udawanie orgazmu
Miłość

Powody, dla których mężczyźni udają orgazm

Jeśli myślisz, że tylko kobiety udają orgazm podczas seksu, to jesteś w błędzie. Jeden na czterech mężczyzn przyznaje się do udawania orgazmu przynajmniej raz w życiu.

Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet udawanie orgazmów ma miejsce.

Dlaczego niektórzy mężczyźni udają orgazm?

  • Opóźniona ejakulacja to jeden z powodów. Średnio, mężczyźni potrzebują około siedmiu minut od momentu penetracji do osiągnięcia orgazmu. Jeżeli wydaje mu się, że trwa to zbyt długo, może zdecydować się na udawanie orgazmu i przedwczesne zakończenie aktu.
  • Aby zachować dumę. Mężczyźni, którzy tracą wzwód w trakcie seksu, albo wiedzą, że nie będą mogli doprowadzić do ejakulacji, decydują się na udawanie, ponieważ tak będzie łatwiej niż tłumaczyć się dlaczego to nie nastąpiło naturalnie.
  • Po to, by przestrzegać „zasad”. Niektóre pary podchodzą do seksu w sposób nieco z góry narzucony. Niektórzy mężczyźni nie mogą wyobrazić sobie seksu bez orgazmu (chociażby udawanego), więc go udają.

Nie ma potrzeby udawania. Oto kilka rozwiązań na ten problem.

  • Udawanie orgazmu od czasu do czasu nie jest czymś, co powinno Cię niepokoić, ale jeżeli dzieje się to bardzo często, powinieneś skontaktować się z kimś, kto wie o czym mówi, czyli lekarzem. Jest mnóstwo przyczyn z medycznego punktu widzenia, które mogą powodować opóźniony orgazm, przedwczesny wytrysk, czy trudności w utrzymaniu wzwodu.
  • Masturbacja. Samodzielna stymulacja jest polecana do tego, aby odkryć, co jest przyjemne, a co nie. Jest to kwestia indywidualna i każdy musi sprawdzić „na własną rękę”. Następnie podziel się tą informacją z partnerką i wykorzystajcie to razem w łóżku.


  • Wyeliminuj alkohol i inne używki, które mogą wpływać negatywnie na Twój ogólny stan zdrowia. Na pewno wpłynie to pozytywnie na to, jak radzisz sobie w łóżku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.