Pozycja misjonarska - skąd nazwa?
Miłość

Pozycja misjonarska – skąd nazwa?

Pozycja misjonarska to jedna z najbezpieczniejsza pozycja wybierana przez partnerów. Wywodzi się to z tego, że jest najmniej urazowa. Kobieta leży na plecach, a partner na niej. Można ją w przeróżny sposób konfigurować, np. kobieta ugina kolana, obejmuje partnera nogami, podkłada pod plecy poduszki.

Partnerzy w tej pozycji są twarzami skierowani do siebie, przytulają się co powoduje budowanie bliskiej relacji, więzi, wytwarzają się endorfiny i jesteśmy wstanie zapomnieć o problemach, zgłoskach i złym napięciu miedzy partnerami.

Skąd pochodzi nazwa pozycji na misjonarza?

Nazwa pozycji na misjonarza to dość kontrowersyjne znaczenie. Jedni uważają, że pozycja na misjonarza wywodzi się od chrześcijańskich misjonarzy, którzy uznawali tylko taki sposób na stosunek pomiędzy ludźmi.

„Seks po bożemu”, pozycja klasyczna i szereg innych nazw tej samej pozycji była akceptowana przez chrześcijan w średniowiecznej Europie wraz z Tomaszem z Akwinu. Inna teoria dowodzi tego, że pozycja na misjonarza to błędne tłumaczenie tekstów historycznych w roku 1950.

Nikt tak naprawdę nie rozwodzi się nad nazwą, każdy ma inne wytłumaczenie a nie zmienia to faktu, że gdy starasz się o dziecko jest to najlepsza pozycja do zajścia w ciążę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *