Rozwody coraz powszechniejsze zjawisko w Polsce

Rozwody coraz powszechniejsze zjawisko w Polsce
Viorel Sima/ 123rf.com

Przyczyną rozwód jest zawieranie małżeństw – takim oto pozytywnym akcentem chcemy przejść do jednego z trudniejszych na dziś dzień tematów. Co jest istotne to fakt, że o ile dziesięć lat temu mieliśmy około 12 000 rozwód rocznie, o tyle dzisiaj liczba ta jest wielokrotnie większa. Powodem rozwodu może być cokolwiek, ale najczęściej chodzi o zdrady oraz aspekty finansowe. Nie oszukujmy się – kiedy jeden małżonek zarabia dużo więcej od drugiego, to będzie mimo wszystko czuł się lepszy. To nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie – powoduje liczne konflikty.

Zdrada

Polacy nie uchodzą za naród skłonny do zdrad jak chociażby Włosi. Mimo, że nie jesteśmy stabilni emocjonalnie, to staramy się jednak dbać o rodzinę, bo jesteśmy bardzo religijni. Niestety, ale w ostatnich latach tendencja do zdrad widocznie się powiększyła. Obecnie 2 z 10 małżeństw rozpadają się z powodu zdrady jednego z partnerów. Jedynie aspekt finansowy jest bardziej wymowny, gdyż z powodów finansowych aż 4 na 10 małżeństw spotyka się na sali sądowej.

Kredyty, finanse, alkohol

Kobiety święte nie są, ale mężczyźni też nie. Przez kredyty, finanse i alkohol rozbija się wiele małżeństwo. Do roku 2004 alkohol nie był tak poważnym problemem jak dzisiaj. Mężczyźni zaczynają więcej pić, robią awantury i niestety, ale tym sposobem kończą małżeństwo na sali sądowej przegrywając rozprawę.

Rozwody są coraz powszechniejszym zjawiskiem w Polsce i niestety, ale nic nie zapowiada, aby nastąpił ich regres. Mamy nadzieję, że ten artykuł da Wam trochę do myślenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.