Rozwody coraz powszechniejsze zjawisko w Polsce

Rozwody coraz powszechniejsze zjawisko w Polsce
Viorel Sima/ 123rf.com

Przyczyną rozwód jest zawieranie małżeństw – takim oto pozytywnym akcentem chcemy przejść do jednego z trudniejszych na dziś dzień tematów. Co jest istotne to fakt, że o ile dziesięć lat temu mieliśmy około 12 000 rozwód rocznie, o tyle dzisiaj liczba ta jest wielokrotnie większa. Powodem rozwodu może być cokolwiek, ale najczęściej chodzi o zdrady oraz aspekty finansowe. Nie oszukujmy się – kiedy jeden małżonek zarabia dużo więcej od drugiego, to będzie mimo wszystko czuł się lepszy. To nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie – powoduje liczne konflikty.

Zdrada

Polacy nie uchodzą za naród skłonny do zdrad jak chociażby Włosi. Mimo, że nie jesteśmy stabilni emocjonalnie, to staramy się jednak dbać o rodzinę, bo jesteśmy bardzo religijni. Niestety, ale w ostatnich latach tendencja do zdrad widocznie się powiększyła. Obecnie 2 z 10 małżeństw rozpadają się z powodu zdrady jednego z partnerów. Jedynie aspekt finansowy jest bardziej wymowny, gdyż z powodów finansowych aż 4 na 10 małżeństw spotyka się na sali sądowej.

Kredyty, finanse, alkohol

Kobiety święte nie są, ale mężczyźni też nie. Przez kredyty, finanse i alkohol rozbija się wiele małżeństwo. Do roku 2004 alkohol nie był tak poważnym problemem jak dzisiaj. Mężczyźni zaczynają więcej pić, robią awantury i niestety, ale tym sposobem kończą małżeństwo na sali sądowej przegrywając rozprawę.

Rozwody są coraz powszechniejszym zjawiskiem w Polsce i niestety, ale nic nie zapowiada, aby nastąpił ich regres. Mamy nadzieję, że ten artykuł da Wam trochę do myślenia.

Obejrzyj również wideo:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.