Toksyczny związek - kiedy powiedzieć dość?
Miłość

Toksyczny związek – kiedy powiedzieć dość?

Nie ma nic gorszego niż toksyczny związek, jak proszenie się o miłość, zainteresowanie czy rozmowę. Niestety bardzo często jest to wyraźny alarm dla nas niemniej jednak, często ten fakt zostaje zamieciony pod dywan.

Kobiety mają to do siebie, że obarczają się winą praktycznie za wszystko. Nie potrzebnie.

Prawdziwy związek oparty jest na zaufaniu, rozmowie, poczuciu bezpieczeństwa, miłości, zaangażowaniu, szacunku i przede wszystkim szczerości.

Toksyczny związek – kiedy powiedzieć dość?

Określenie czy związek jest toksyczny to bardzo trudne, gdyż ciężko wytłumaczyć się przed samym sobą, ze coś nie działa jak trzeba. Niemniej jednak czasami warto usiąść przeanalizować swoje priorytety i spojrzeć na swój związek z innej perspektywy. Gdy zauważysz u siebie:

  • Wrogość – zamiast poczucia bezpieczeństwa w Twoim związku dominuje agresja i ciągła walka pomiędzy Tobą a partnerem powinno dać Ci do myślenia, dom i powrót do ukochanej osoby to ma być przysłowiowy powrót do swojego sacrum. Nie może być toczona ciągła walka gdyż to łączy się tylko z napięciem i stresem pomiędzy partnerami.
  • Szydzenie, poniżenie – gdy jesteś poniżana w obecności koleżanki, rodziców to informacja dla Ciebie, że ukochany nie szanuje Ciebie ani żadnej rzeczy, która jest z Tobą związana.
  • Unikanie – gdy zauważysz, że raptem wraca później z pracy, każdy kolega potrzebuje jego pomocy widujecie się tylko w łóżku. To znak, że partner szuka sobie zajęć by tylko nie wrócić na czas do domu, mijać się z Tobą i nie doprowadzać do konfrontacji pomiędzy wami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *