Zalety masturbacji
Miłość

Zalety masturbacji – dlaczego warto to robić?

Niejednokrotnie naukowo udowodniono, że masturbacja niesie ze sobą korzystny wpływ na zdrowie. Duży odsetek mężczyzn, szczególnie młodych chłopców, którzy dopiero dojrzewają, robią to regularnie.

Powinno to być praktykowane regularnie, tak jak na przykład mycie zębów, tak też czasami trzeba „przeczyścić rury”. Poniżej przedstawiamy pięć powodów, dla których warto kontynuować masturbację.

Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka

Australijscy naukowcy dowiedli, że mężczyźni, u których ejakulacja występowała średnio 5 razy w tygodniu, zmniejszali tym samym swoje ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Poprawia jakość snu

Prawdopodobnie wiesz o tym, że eliminowanie konkretnych produktów z diety poprawia Twój sen, ale czy wiesz, że masturbacja działa w ten sam sposób? Kiedy dochodzi do ejakulacji, organizm wydziela dużo różnych hormonów.Przyjemność

Oczywiste jest, że seks jest przyjemny. Masturbacja niczym się w tej kwestii nie różni. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciała wydzielają duże ilości dopaminy, endorfin i oksytocyny. One wszystkie poprawiają nastrój i sprawiają, że odczuwasz przyjemność. Pomagają również obniżyć poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Stale podniesiony kortyzol może przyczynić się do pogorszenia jakości życia i zdrowia. Powoduje m.in. wzrost wagi i niepokój.

Pomaga zadbać o sylwetkę

Masturbacja nie tylko pomaga w utrzymaniu niskiego poziomu kortyzolu, co w efekcie zmniejszy ryzyko wzrostu wagi, ale również zmniejsza apetyt na niezdrowe jedzenie, dzięki którym czujesz się dobrze. Nagły wzrost poziomu oksytocyny w mózgu po masturbacji spowoduje, że poczujemy się lepiej i nie będziemy chcieli sięgać po jedzenie, po które zazwyczaj sięgamy, aby się poczuć w podobny sposób.

Polepsza jakość spermy

Częsta masturbacja pomaga utrzymać produkcję spermy w dobrej kondycji. Powinniśmy więc zadbać o to, aby dochodziło do regularnej ejakulacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *