Zdrada
Miłość

Zdrada

Zdradzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni i to w różnym wieku. Niektórzy umieją ukryć swój skok w bok, a nawet zdradzać latami, nie wzbudzając podejrzeń partnera. Inni niewierni, ci mniej dyskretni, często doprowadzają do rozwodów czy rozpadu długoletnich związków. Jak sami widzimy, zdrada nie jest czymś dobrym.

Zdrada – dlaczego ją popełniamy?

Powody do zdrady mogą być różne, niewątpliwie jednak niewierności dopuszczamy się pod wpływem różnych emocji. Zdrady mogą więc wiązać się z kryzysem wieku średniego, poczuciem znudzenia obecnym partnerem lub stanowić sposób na odreagowanie niezwykle burzliwej kłótni. Równie często zdrada swój początek bierze z fascynacji i zainteresowania osobą trzecią. W wielu sytuacjach winy jest także alkohol – czasami kilka drinków wystarczy, by zapomnieć o obecnym partnerze i pozbyć się wszelkich zahamowań.

Kto najczęściej zdradza?

Nie sposób dokonać dokładnej kategoryzacji. Niewątpliwie jednak zdrady regularnie dopuszczają się osoby uzależnione od seksu. Równie często kochanków miewają ludzie z niskim poczuciem wartości lub ci, którzy są niezadowoleni z małżeństwa czy obecnego związku. Zdrada może być także rodzajem odwetu – osoby, które kiedyś zostały zdradzone, same zaczynają postępować w ten sam sposób.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *