Biżuteria na rocznicę dla niej i dla niego
Moda

Biżuteria na rocznicę dla niej i dla niego

Prezenty rocznicowe nie powinny być zwyczajne. Bo choć liczy się przede wszystkim gest, wyjątkowe podarunki mają szansę pozostać na długo w pamięci bliskiej osoby. Z tego właśnie względu szczególnie atrakcyjnym wyborem wydaje się biżuteria.

Prezent na rocznicę – co wybrać?

Nie ma wątpliwości, że spełnia ona kryterium wyjątkowości. Zwłaszcza gdy ma osobisty charakter, na przykład za sprawą spersonalizowanego grawera lub specjalnej konstrukcji. Biżuterię tego typu znaleźć można w sklepie jubilerskim Marko. W ofercie znajdują się produkty przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dlatego obie strony mogą pokusić się o elegancki, ponadczasowy prezent. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, piąta, dziesiąta czy dwudziesta rocznica ślubu.

Zawsze warto podarować coś, co będzie pewnego rodzaju potwierdzeniem trwałości związku i uczucia, jakim darzy się drugą osobę. Poza ładunkiem emocjonalnym, biżuteria to także niezwykle praktyczny prezent. W zależności od tego, co kupisz, sprawdzi się na co dzień lub przy specjalnych okazjach, na przykład jako uzupełnienie odświętnej kreacji.

Rocznicowa biżuteria dla kobiet

Oferta jest naprawdę szeroka, dlatego (przynajmniej w teorii) wybór prezentu dla partnerki nie powinien być dużym problemem. Schody mogą się zacząć w momencie, gdy zaczniesz analizować konkretne produkty. Zanim jednak do tego dojdzie, warto zastanowić się nad doborem materiału oraz kamienia.

Jeśli interesuje Cię biżuteria klasyczna, optymalnym wyborem okaże się żółte złoto lub srebro. W obu przypadkach istotna będzie uniwersalność biżuterii. Materiały te doskonale komponują się z innymi ozdobami, a także różnymi kreacjami. Nie rzucają się w oczy, jednak dobrze podkreślają naturalne piękno skóry. Nutkę ekstrawagancji zapewni natomiast złoto dwukolorowe (połączenie białego złota z żółtym), różowe oraz pozłacane srebro. Podobny efekt zapewnią kamienie, które mogą znaleźć się na produkcie. Zalecana jest przede wszystkim cyrkonia. Na jaką dokładnie biżuterię na rocznicę warto się zdecydować?

  •       Naszyjnik
  •       Bransoletki
  •       Kolczyki
  •       Zawieszki
  •       Łańcuszki
  •       Wisiorki z łańcuszkami

Rocznicowa biżuteria dla mężczyzn

Wbrew pozorom, różnego rodzaju ozdoby nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Choć modowi konserwatyści twierdzą inaczej, męska biżuteria ma się dobrze. Potwierdzeniem tego są nie tylko zachcianki gwiazd rocka, które chętnie eksperymentują z „błyskotkami”, ale również trendy rynkowe. Dobrze dobrana biżuteria dodaje smaku i elegancji wielu kreacjom, zwłaszcza biznesowym. Poza tym okaże się ona wyjątkowym, osobistym prezentem, który będzie przypominał o tej niezwykłej okazji, jaką bez wątpienia jest rocznica ślubu.

Co kupić mężczyźnie, by trafić w jego gust i przy okazji nie narazić go na uszczypliwości ze strony kolegów? Sklep Marko ma w swojej ofercie między innymi eleganckie bransoletki, wykonane częściowo ze złota lub srebra. Dobrym pomysłem będą także wisiorki i zawieszki, na przykład w kształcie nieśmiertelnika bądź papirusu.

Tego typu biżuteria doskonale nadaje się do grawerowania – pojawić się na niej może imię żony lub wyznanie miłości. Na podobny pomysł wpaść mogą panowie. Jeśli potrzebna jest dłuższa sentencja, zawsze można umieścić ją na pudełku. Jest to idealne miejsce, by podziękować za wspólnie spędzone lata lub napisać coś, co nada biżuterii osobistego charakteru.

Partnerem artykułu jest salon jubilerski Marko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *