pexels terje sollie 298864
Moda

Czym kierować się wybierając odpowiednią koszulę?

Trzeba przyznać, że większość z nas przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. Jak często łapiesz się na tym, że zastanawiasz się nad wyborem dziennego ubioru? Czy założyć koszulę czy może coś luźniejszego? Koszula ma to do siebie, że zawsze będziesz wyglądał w niej elegancko.

Sprawdź: Jaka koszulka sprawdzi się lepiej na siłowni?

Koszula do pracy, spotkanie biznesowe a może na codzień?

Przede wszystkim koszula to taki model garderoby, który pasuje tak naprawdę do każdej okoliczności. Jej kolor oraz fason wybierzesz z dość szerokiego wachlarza. Wielu producentów bowiem nie opiera się już jedynie na jednolitej kolorystyce. W kolekcjach znajdziesz sporo egzotycznych designów. Chyba, że jesteś tradycjonalistą i pozostajesz wierny bardziej stonowanym kolorom. Na przykład pastelowym.

Materiał, fason i kolorystyka

Okazuje się, że to, z jakiego materiału wykonana jest koszula ma ogromne znaczenie. Bowiem nie chcemy aby niefortunnie się zaginała bądź łapała niekorzystny fason podczas ruchu. Chcemy czuć się w niej swobodnie. Takie elementy zdecydowanie grają rolę, jak również to czy materiał sam w sobie nie jest gniecący. Czy łatwo się prasuje.

Syntetyk czy bawełna?

Czy stawiać na jakość? Czy stawiać na cenę? Większość z nas poszukuje oczywiście złotego środka. Istotnie warto sięgać po włókna naturalne. Przepuszczają powietrze, skóra lepiej pod nimi oddycha.

Natomiast biorąc pod uwagę przyjemne użytkowanie z pewnością lepiej wybierać mieszanki czystej bawełny, w proporcji ponad 80%, z domieszką nici syntetycznych takich jak poliester i lycra.

pexels terje sollie 298864

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *