Dlaczego warto nosić czapkę?
Moda

Dlaczego warto nosić czapkę?

Niska temperatura otoczenia, która jest podstawową cechą zimy i jesieni, to moment, kiedy ludzi wychodzący z domu, zaczynają ubierać się w kolejne warstwy ubrań. Metod jest wiele: od tych, którzy uwielbiają styl „na cebulkę” – duża ilość kolejnych warstw ubrań, dających się zdjąć w sytuacji, kiedy zaczyna robić się nam cieplej, po tych, którzy od razu zakuwają się w ciepłe ciuchy, noszą szalik i czapkę nawet wtedy, kiedy nie ma aż tak niskich temperatur.

Istnieją też ludzie, którym ciepło jest niemalże cały czas i w środku zimy, kiedy śniegu jest po kolana, są w stanie wyjść na zewnątrz, aby wynieść śmieci w krótkich spodenkach. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że najważniejszym elementem odzieży, jaki powinno nosić się w chłodne dni, jest czapka.

Dlaczego warto nosić czapkę?

Przede wszystkim głowa jest wyjątkowo wrażliwa na odczuwanie zimna, więc jeśli jest nam zimno w uszy albo pojawia się ból głowy w okolicy czoła i skroni, to pierwszy znak, że powinniśmy zacząć nosić czapkę. Mówi się także, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła, stąd bierze się znacznie intensywniejsze odczuwanie chłodu przez osoby, które nie dbają o to, aby odpowiednio zabezpieczyć przed zimnem głowę.

Alternatywą dla czapki może okazać się kaptur – on również jest w stanie osłonić głowę przed działaniem niskiej temperatury, jednak jest zdecydowanie mniej praktyczny, a wiatr jest w stanie ściągnąć go z głowy przy pierwszym mocniejszym podmuchu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.