Jak dobrać biustonosz
Moda

Jak dobrać biustonosz

Według badań statystycznych przeprowadzonych kilka lat temu, okazuje się, że blisko70% kobiet w naszym kraju nosi nieprawidłowo dopasowany biustonosz. Bardzo często kobiety wychodzą z błędnego przekonania, iż ich biust jest zbyt mały lub też zbyt duży. Po zmianie biustonosza okazuje się jednak, iż jego wygląd ulega diametralnej zmianie na lepsze.

Jak dobrać biustonosz

Czemu więc, tak wiele kobiet chodzi w staniku nieprawidłowo dobranym? Winę za ten stan rzeczy ponosi nieprawidłowa obsługa w sklepach z bielizną, która nie jest w stanie fachowo doradzić jaki dobrać rodzaj stanika oraz pośpiech kupującej podczas zakupów. Wybierając się na zakupy bielizny, warto jest przeznaczyć na ten cel nieco czasu. Jeśli poświęcimy nieco czasu na prawidłowy wybór bielizny,  z pewnością opłaci się nam to w postaci dobrze prezentującego się biustu.

Jak dobrać biustonosz- najczęstsze błędy

Do najczęstszych błędów popełnianych podczas doboru stanika należy nieprawidłowy wybór rozmiaru miseczki, która w większości przypadków jest zbyt mała. Kobiety mają również tendencję do nieprawidłowego doboru szerokości materiału znajdującego się pod biustem. W efekcie biustonosz nieprawidłowo podtrzymuje biust powodując jego deformację. W przypadku kobiet o dużym biuście, nieprawidłowy dobór stanika może skutkować bólem kręgosłupa z powodu nadmiernego jego obciążenia. Przed doborem właściwego stanika należy dokonać pomiaru obwodu pod biustem oraz na wysokości biustu. Dzięki temu możliwe jest profesjonalne określenie rozmiaru stanika.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *