Jak dobrać idealny garnitur?

jak wybrać idealny garnitur

Zazwyczaj pierwszy dorosły garnitur przywdziewamy na bal maturalny i choć nie wydaje się, byśmy go używali dłużej niż do egzaminów maturalnych, służy on nam jeszcze przez kilka następnych lat. Właśnie z tego powodu już pierwszy męski garnitur powinien zostać wybrany z głową.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by dobrać odpowiedni rozmiar. Marynarka idealnego garnituru powinna sięgać do linii pośladków, lecz nie może ich zakrywać. Odpowiednia długość rękawa nie będzie mierzona w centymetrach, ale poznamy ją po tym, że sięga ona do linii kciuka, ale pozostawia jeszcze miejsce na to, by wystawało spod niej dokładnie półtora centymetra mankietu koszuli. Jeśli chodzi o spodnie do garnituru istnieje tylko jedna zasada, której w żadnym przypadku nie należy łamać: mogą się one załamać tylko raz!

Idealny garnitur na studniówkę powinien mieć kolor czarny lub grafitowy, aby młody mężczyzna mógł go włożyć również na inne okazje takie jak egzaminy maturalne oraz pierwsza sesja egzaminacyjna lub nawet pierwsza rozmowa o pracę. Pamiętaj o tym, że czerń zarezerwowana jest dla garniturów wieczorowych.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.