Jak dobrać zegarek do stroju
Moda

Jak dobrać zegarek do stroju

W dzisiejszych czasach sama funkcja zegarka, jako elementu służącego do sprawdzania czasu, odchodzi trochę w niepamięć. Bowiem w każdej chwili możemy sprawdzić godzinę na kilku dostępnych innych urządzeniach na przykład telefon, tablet itp.

Jednak zegarek wciąż pozostaje najważniejszym dodatkiem do męskiego stroju. Jest on przez dużą część mężczyzn uznawany za jedyną biżuterię poza obrączką, którą powinien nosić mężczyzna. Warto zatem wiedzieć jak dobrać zegarek do stroju.

Jak dzielimy zegarki

Ze względu na swoje przeznaczenie zegarki możemy podzielić na kilka grup:

  • Zegarki klasyczne – są to bardzo subtelne zegarki, najczęściej z okrągłą kopertą i skórzanym paskiem. Zegarki te pasują zarówno do strojów formalnych i casualowych.
  • Zegarki codzienne – jest to połączenie zegarków formalnych z odrobiną sportowego charakteru. Mogą być zarówno na metalowej bransolecie, jak i na skórzanym pasku.
  • Zegarki sportowe – zegarki te są większe, znacznie bardziej masywniejsze aniżeli zegarki codzienne i formalne. Mają one bardzo często gumową bransoletę i są wodoszczelne.

Jak zegarek do garnituru

Zegarek do garnituru powinien być bardzo minimalistyczny i prosty. Tarcza zegarka pozbawiona jest większości elementów, jedynym dodatkiem w takim zegarku jest datownik. Jest ona najczęściej w kolorze białym, szarym lub srebrnym.

Koperta zegarka jest dość subtelna najczęściej srebrna, czasem złota, bardzo płaska, tak aby zegarek bez problemów schował się pod mankietem koszuli.

Zegarki garniturowe powinny być na skórzanym pasku, jego kolor powinniśmy dobrać odpowiednio do innych elementów. Aby całość właściwie się komponowała. Jeśli zakładamy czarne pantofle, czarny pasek to pasek od zegarka powinien być również czarny. Jeśli nasze dodatki są kolorze brązowym, to skórzany pasek zegarka również powinien być w takim kolorze.

Jak dobrać zegarek do stroju
zdj. trendhim.pl

Jaki zegarek do codziennego stroju

To chyba największa i najbardziej popularna grupa zegarków. Są tutaj zegarki będą połączeniem tych formalnych, jak i sportowych. Zegarki codzienne charakteryzują się grubszą kopertą aniżeli zegarki formalne. Koperta i tarcza mają znacznie więcej elementów – podziałki, dodatkowe przyciski, duże wskazówki itd.

Zegarki z tej grupy mogą być zarówno na skórzanym pasku, jak również na metalowej bransolecie, czy eleganckim pasku gumowym. Jeśli, ktoś chodzi ubrany różnorodnie w zależności od potrzeby powinien nabyć zegarek z metalową, srebrną bransoletą, białą, okrągłą tarczą. Taki zegarek będzie pasował zarówno do stroju casualowego, jak i półformalnego.

Jaki zegarek do codziennego stroju

Jaki zegarek do stroju sportowego

Zegarki do stroju sportowego mają bardzo oryginalny wygląd, są znacznie większe od wszystkich innych zegarków. Posiadają znacznie więcej funkcji – pomiar tętna, stoper, krokomierz itd. Najczęściej posiadają pasek wykonany z gumy albo kauczuku, bowiem musi on być znacznie bardziej odporny.

Zegarki sportowe posiadają zwiększoną wodoodporność, a czasem specjalne mechanizmy zapobiegające większym wstrząsom.

Materiał powstał we współpracy z trendhim.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *