Jak łączyć elegancję z nonszalancją?
Moda

Jak łączyć elegancję z nonszalancją?

Dress code towarzyszący nam w biurze, w organizacji czy po prostu w spojrzeniach ludzi sprawia, że nie wszystkie z dostępnych modowych rozwiązań na rynku spotkają się z aprobatą Twojej szafy. Modne przetarcia, dziury czy łańcuszki nie wpisują się w styl business causal czy bardziej restrykcyjny?

Każdy element lekkiej ekstrawagancji i nonszalancji można wprowadzić na dobre do każdej stylizacji, nie tylko tej codziennej czy gdy mamy wolne od pracy.

Przeczytaj koniecznie TOP 5 pomysłów na śmieszny prezent dla chłopaka

Elegancja ma prawo, i nawet powinna, celem zabicia nudy i masowej bezdusznej produkcji niewyróżniających się niczym od innych kurtek z sieciówek łączyć się z tym co modne lub tym co kiedyś takie było (vintage!).

Płaszcz z dziurami i naszywkami? Faux pas czy prawdziwa manifestacja stylu i smaku?

Jeśli chcesz aby Twoje ciuchy były jakieś, a przede wszystkim Twoje, skup się na tym co ma określać Twój styl. Jeśli czujesz się gwiazdą rocka i nie boisz się odważnych rozwiązań postaw na niecodzienne połączenie przerabiając swój płaszcz lub zbocz na alternatywne strony z ubraniami celem inspiracji.

Co prawda niektóre rozwiązania nie spotkają się z zachwytem Twojego szefa – zwłaszcza jeżeli dress code w Twojej pracy zakazuje widocznych dziur, postrzępionego materiału czy znaków i symboli utożsamianych z jakims ruchem politycznym czy wyznaniem. Ale to nieważne. Skup się na tym, co dozwolone, albo łam zasady i żyj po swojemu. To nie tylko powiedzenie naszych babć, że jak Cię widzą tak Cię piszą.

Manifestując odwagę i swoje poczucie stylu zarazisz nim innych i być może przyczynisz się do przeważenia szali zwycięstwa w odwiecznej wojnie pomiędzy nudą, a oryginalnością w modzie męskiej.

Jak łączyć elegancję z nonszalancją?
Jak łączyć elegancję z nonszalancją?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *