Jak powinno się dobierać ubrania myśliwskie?
Moda

Jak powinno się dobierać ubrania myśliwskie?

Łowiectwo jest dosyć specyficznym zajęciem. Przede wszystkim wiąże się z kultywowaniem zwyczajów i tradycji łowieckich, które swoje źródło mają w dawnych czasach naszej historii. Zajęcie te może przynieść wiele wspaniałych przeżyć związanych z obcowaniem z naturą. Wiele godzin spędzonych na łonie natury owocne są w śpiew ptaków, piękne wschody słońca, zapach lasu oraz wiele innych elementów.

Łowiectwo nie jest jednak sielanką odbywającą się w środku lasu, lecz wiąże się ze sporym ryzykiem. Każde polowanie wymaga odpowiedniego przygotowania i nastawienia, bowiem za każdym razem w lesie czeka niebezpieczeństwo. Jak więc warto przygotować się na polowanie? Niezwykle ważnym elementem odpowiednie ubrania myśliwskie.

Właściwa ubrania myśliwskie powinny gwarantować nam należyty komfort oraz bezpieczeństwo. Należy je dobierać adekwatnie do pory roku oraz warunków atmosferycznych.

Jakie więc cechy powinna posiadać właściwa odzież myśliwska?

Oto one:

  • Wytrzymałość – w tej kwestii nie ma chyba żadnych wątpliwości. Ubrania myśliwskie muszą być wykonane z takiego materiału, aby gwarantowały nam odpowiednią wytrzymałość i odporność na przetarcia. Warto sobie uzmysłowić, że jest to jedna z najistotniejszych cech. Podczas polowania nietrudno jest o coś zahaczyć, a o rozdarcia nietrudno. Aby móc bez obaw poruszać się po lesie, należy zadbać o odpowiednią wytrzymałość warstwy wierzchniej odzieży.
  • Nieprzemakalność – niejednokrotnie podczas polowań zmagamy się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Czasem zdarza się, że przez kilka godzin musimy czekać w deszczu na zwierzynę. Trudno więc sobie wyobrazić, aby tyle godzin spędzić bez nieprzemakalnej odzieży. Hobby często wymaga poświęceń, lecz nie powinniśmy nigdy lekceważyć zagrożenia związanego z zachorowaniem. Nawet kilka minut ulewy może doprowadzić do wyziębienia organizmu.
  • Kolor – w łowiectwie kolor ma bardzo istotne znaczenie. Odpowiednia odzież myśliwska pomaga w kamuflażu wpośród drzew oraz krzewów. Najlepiej są to odcienie brązu oraz zieleni.
  • Komfort – wielogodzinne wyczekiwanie na zwierzynę oraz szybkie przemieszczanie się wymaga wygodnych ubrań. Podczas polowania całą swoją uwagę powinniśmy skupić na tropieniu zwierzyny, a nie uwierających ubraniach. Należy także dobrać właściwy rozmiar, aby nic nie krępowało naszych ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.