Jak rozpoznać koszulkę z nadrukiem wysokiej jakości?
Moda

Jak rozpoznać koszulkę z nadrukiem wysokiej jakości?

Jednym z kluczowych elementów produkcji spersonalizowanej odzieży jest wiedza — sklep z koszulkami i możliwością ich personalizacji to najlepsza opcja, jeśli chcesz zamówić koszulki z nadrukiem. Eksperci poligraficzni i biznesowi podpowiedzą, jakie tkaniny, materiały i metody drukowania będą najlepiej odpowiadać Twoim celom.

Odzież sportowa będzie musiała być oparta na materiałach syntetycznych. Jeśli szukasz spersonalizowanej odzieży roboczej, to Twoi pracownicy najprawdopodobniej będą używać koszulek polo i bardzo trwałych materiałów. To tylko kilka przykładów pokazujących, w jaki sposób można podjąć ostateczną decyzję, aby spełnić indywidualne wymagania.

Przewodnik po sprawdzaniu jakości odzieży drukowanej i spersonalizowanej — koszulki dobrej jakości

Przewodnik krok po kroku, jak sprawdzić jakość T-shirtu na zamówienie:

 • Sprawdź trwałość.
 • Sprawdź jakość kolorów.
 • Sprawdź jakość i ostrość obrazu.
 • Sprawdź oddychalność gotowego ubrania.
 • Sprawdź haftowane elementy.
 • Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy myciu i pielęgnacji.

Jak sprawdzić trwałość odzieży drukowanej?

Czynniki wpływające na trwałość spersonalizowanej odzieży to:

 • Dobra konstrukcja samej odzieży.
 • Zastosowana jakość tkaniny.
 • Trwałość nadruków i elementów.

Należy unikać spersonalizowanej odzieży, która po użytkowaniu i praniu będzie wyglądać tanio, niszczeć, a nadruki będą pękać, odbarwiać się lub łuszczyć. Oto jak to sprawdzić, czy koszulki z nadrukiem są dobrej jakości:

Sprawdź konstrukcję odzieży

Aby koszulka była dobrej jakości, sklep z koszulkami musi użyć dobrych materiałów, ale równie ważne jest, aby wiedzieć, jak wykonana jest tkanina. W końcu nie ma znaczenia, jak dobre są materiały, jeśli budynek jest źle zbudowany, nadal będzie się zawalać. Istnieje wiele różnych rodzajów dzianin i ściegów, które nadają koszulce solidność i trwałość.

Sprawdź najpierw szwy i obszycia, aby sprawdzić, czy brakuje jakichkolwiek nitek

Szwy to mięśnie odzieży — to one trzymają wszystko razem. Ponieważ producenci zawsze zwracają większą uwagę na zewnętrzną stronę T-shirtu, najłatwiejszym sposobem stwierdzenia, czy ubranie jest dobrze wykonane, jest odwrócenie go na lewą stronę. Czy jest równo zszyty? Czy leży płasko? Czy są jakieś luźne nitki?

Sprawdź również, ile ma szwów. Z zasady — im wyższa liczba, tym lepiej. Oznacza to, że więcej czasu poświęcono na składanie koszulki. Podobnie jak ściegi, obszycia wskazują na to, jak wiele uwagi poświęcono konstruowaniu odzieży. W przypadku T-shirtów szczególną uwagę należy zwrócić na kołnierzyk, rękawy i dolny brzeg. Można tam znaleźć wyraźne oznaki złej produkcji.

Jak sprawdzić jakość tkaniny?

Najłatwiejszym testem jest po prostu dotknięcie materiału. T-shirt dobrej jakości nigdy nie będzie plastikowy ani gruby. Jeśli tkanina wydaje się miękka, ale jednocześnie jędrna, prawdopodobnie jest to materiał dobrej jakości. Jednak „miękkość” można łatwo oszukać, dlatego należy zwracać uwagę na następujące szczegóły:

 • Sprawdź gęstość tkaniny — po prostu trzymaj ubranie pod światło i zobacz, czy staje się przezroczyste. Im większa przezroczystość, tym mniej gęsta jest tkanina. Powinnaś szukać miękkich, ale mocnych materiałów, jak wspomnieliśmy powyżej.
 • Zgnij mocno część ubrania w dłoni, a następnie puść. Jeśli utrzymuje dużo zmarszczek, to prawdopodobnie jest złej jakości, jeśli w ogóle nie ma żadnych zmarszczek, to prawdopodobnie jest to materiał syntetyczny. Najlepiej byłoby, gdybyś szukał czegoś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Ponadto, mierząc długość włókna, zwykle można określić jakość tkaniny. Im dłuższe jest włókno, tym lepsza jest jakość. Mówiąc najprościej, dłuższe włókna ułatwiają przędzenie materiału w cieńszą przędzę. Dlatego można je ze sobą sklejać, dzięki czemu są trwałe i bardziej miękkie.

Sklep z koszulkami — sprawdzaj opinie klientów i czytaj recenzje

Ponieważ miękkość to kolejna cecha, która często kojarzy się z dobrej jakości koszulkami, jest wielu oszustów. T-shirty są regularnie pokrywane substancją chemiczną (często jest to skrobia), która sprawia, że ​​materiał jest miękki w dotyku, ale nie jest trwały. To dlatego wiele ulicznych i pamiątkowych koszulek już po kilku praniach zaczyna być „szorstkich”.

Jak stwierdzić, czy wydrukowany projekt pęknie lub złuszczy się?

Bez względu na stosowaną technikę — sitodruk, DTG czy personalizację poprzez transfery — pękanie w druku lub przeniesionych materiałach jest najczęstszym rodzajem pogorszenia jakości koszulki. Chociaż, jeśli procesy są wykonywane poprawnie, nie powinno to nastąpić. Ponieważ nowe ubrania zawsze będą wyglądać idealnie, oto jak sprawdzić, czy dzieła sztuki będą pękać:

 • Rozciągnij część, w której znajduje się nadruk, aby wiedzieć, czy została odpowiednio utwardzona, czy nie. Powinieneś zobaczyć, jak atrament rozciąga się wraz z tkaniną. Jeśli pęknie, oznacza to, że nie zostało to zrobione prawidłowo i najprawdopodobniej wkrótce się zmyje.
 • Zwróć uwagę, aby sprawdzić, czy nie ma pęknięć i łusek w rogach i całym projekcie. Amatorzy sitodruku często borykają się z dostosowaniem czasu, temperatury, nacisku czy peelingu do każdej techniki podczas procesu drukowania.
 • Dotknij wydruku, aby sprawdzić, ile nałożono atramentu i warstw powlekanych. Poszukujemy solidnego nadruku (trochę grubości), ale nie za dużo. Niezależnie od tego, czy ubranie zostało nadrukowane metodą DTG, czy sitodrukiem, zbyt duża grubość może oznaczać, że nadrukowano nadmiar atramentu lub pokryto zbyt dużą warstwą utrwalającą, co prowadzi do większego prawdopodobieństwa pęknięcia.

W przypadku druku transferowego użycie tańszych materiałów również spowoduje z czasem pęknięcia. Dotykanie, rozciąganie i gniecenie nadruku da wskazówki dotyczące jakości transferu.

Jak sprawdzić, czy napis odklei się od koszulki?

Inną rzeczą, która może się zdarzyć w przypadku personalizacji transferu, jest to, że grafika może się odkleić i odpaść od odzieży. Jest to związane z tym, jak dobrze przylega ona do tkaniny z powodu nałożenia na ubranie przed prasą przed przenoszeniem lub usuwaniem niepożądanej wilgoci z tkaniny.

Przyjrzyj się bliżej granicom przenoszonego obszaru i sprawdź, czy widoczne jest pewne złuszczanie. Dla pewności przesuń palcami i paznokciami przez granice transferu. Jeśli uważasz, że da się go oderwać, na pewno sam się złuszczy po użyciu i umyciu. Prawidłowo wyprane, dobre nadruki i transfery nie stracą kolorów przez cały okres użytkowania odzieży.

Artykuł powstał we współpracy z firmą megakoszulki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *