Jak ubrać się na specjalną okazję, by zaskoczyć innych?
Moda

Jak ubrać się na specjalną okazję, by zaskoczyć innych?

Wielkie wydarzenia w życiu wymagają doskonałych stylizacji i to najlepiej takich, które wyróżniają się wśród innych. Choć wielu mężczyzn nadal uważa, że zwykły, odświeżony i wyprasowany garnitur męski świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji, to są oni w błędzie. Specjalne okazje, takie jak wesela, wielkie gale i ważne imprezy okolicznościowe, wymagają naprawdę wyjątkowej oprawy. Tu już nie wystarczy zwykła marynarka i spodnie, tu potrzeba czegoś więcej niż codzienna elegancja. Jakie męskie stylizacje sprawdzają się w ważnych sytuacjach?

O przygotowaniach pań do wielkich wyjść krążą prawdziwe legendy. Opracowywanie samej koncepcji stylizacji na ślub, karnawałowy bal czy studniówkę trwa całymi miesiącami, choć w niektórych przypadkach można mówić o latach. Mężczyźni najczęściej podejmują takie decyzje znacznie szybciej, sądząc, że ich stylizacja nie wymaga zbyt wielkiej uwagi. To jednak nieprawda. I choć poświęcanie kilku miesięcy na przygotowanie odświętnego męskiego outfitu wydaje się zbędne, to jednak warto solidnie zastanowić się, jak dobrać garnitur męski, koszulę, krawat lub muszkę oraz oczywiście eleganckie buty męskie. Dobrze skomponowana stylizacja pozwoli doskonale zaprezentować się u boku swojej partnerki.

Stylizacje dla pana młodego

Własny ślub to jedno z największych wydarzeń w życiu mężczyzny, a więc wymaga perfekcyjnej stylizacji. Panowie szukają zatem ubrania, które będzie eleganckie w każdym calu, a ci odważniejsi chętnie sięgają po smokingi. Wybierając tak elegancki strój, trzeba pamiętać o wszelkich innych detalach, bez których smoking nie spełni swojej funkcji. Chodzi oczywiście o odpowiednią koszulę, która musi mieć włoski kołnierzyk i mankiety zapinane na spinki. Powinna także mieć krytą listwę lub ewentualnie jubilerskie guziki. Nieodzowne są również eleganckie buty męskie. Mogą to być lakierki lub tradycyjne oksfordy.

Większość mężczyzn wybiera jednak tradycyjny, ale trzyczęściowy garnitur męski, który właśnie dzięki kamizelce przestaje mieć charakter codziennego stroju biznesowego. Jeżeli temu zestawowi ma towarzyszyć mucha, to koszula powinna mieć krytą listwę. Jeśli pan młody decyduje się na krawat, to może to być zwykła koszula z guzikami na zewnątrz. Oczywiście w każdym przypadku trzeba postawić na bardzo eleganckie buty męskie.

Wesela, bankiety i uroczyste gale

Mężczyzna, który ma uczestniczyć w tak wielkich wydarzeniach, musi także poświęcić kilka chwil, by wybrać stosowną stylizację. To imprezy, w których czasie obowiązują przecież eleganckie i formalne stroje. Odpowiedni garnitur męski jest oczywiście podstawą każdego outfitu. Warto postawić na klasykę, bo ta obroni się zawsze. Jednak pomimo faktu, że ciągle jeszcze powszechnie uważa się czarny garnitur jako najbardziej odpowiedni w tak ważnych okolicznościach, to coraz częściej odchodzi się od tego zwyczaju. Dziś bowiem przyjmuje się raczej, że czarny garnitur jest odpowiedni na wszelkie uroczystości, które odbywają się po godzinie dwudziestej, oczywiście z wyłączeniem pogrzebów.

Jeśli zatem jesteś zaproszony na wesele czy bankiet, postaw raczej na klasyczny garnitur męski w granacie lub eleganckiej, antracytowej szarości. Jeśli chcesz wyróżnić się spośród wielu gości, to zdecyduj się na marynarkę i spodnie w tradycyjną walijską kratę. Biała koszula, krawat, poszetka i eleganckie buty męskie dopełnią całości.

Mniej formalne imprezy towarzyskie i okoliczności biznesowe

Z kolei jeśli chcesz zadać szyku w biurze, gdzie nie obowiązuje jakiś szczególny, formalny dress code, porzuć tradycyjny garnitur męski i postaw na sportową elegancję. Stylizacje w tym stylu sprawdzą się zresztą także w czasie miłych wieczornych spotkań z przyjaciółmi czy podczas wypadów do kina lub teatru.

Wybierz dobrze skrojoną sportową marynarkę oraz wygodne spodnie – chinosy. Całość warto uzupełnić miłą lnianą koszulą i wygodnymi butami, którymi mogą być mokasyny lub loafersy. Nie trzymaj się sztywno zachowawczych barw. Postaw na żywe kolory i ciekawe printy, a swoją stylizacją zrobisz prawdziwą furorę w każdym towarzystwie.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *