Jak zamówić dobry rozmiar paska skórzanego?
Moda

Jak zamówić dobry rozmiar paska skórzanego?

Wbrew pozorom rozmiar paska jest bardzo istotną sprawą. Zbyt dugi pasek nie będzie właściwie pełnił swojej funkcji, a zbyt krótki będzie wyglądał nieestetyczne oraz powodował dyskomfort. Jak prawidłowo wybrać rozmiar swojego paska?

Rozmiar paska

Podobnie jak rozmiary ubrań, rozmiary pasków i dodatków w różnych sklepach mogą się od siebie różnić. Znacząco komplikuje to sprawę w przypadku ubrań, ale z paskami sprawa jest prostsza. Podawane przez sklep liczby mogą oznaczać jedną z dwóch możliwości. Najczęściej rozmiary pasków podaje się jako długość od początku klamry do środkowej dziurki. Znacznie rzadziej podany wymiar jest całkowitą długością paska. Wówczas mierzą one od 75 do 125 centymetrów.

Rozmiar paska nie tylko jego długość, ale też szerokość. Ważne jest, aby dopasować ją do rozmiaru szlufek w swoich spodniach. Za szeroki pasek może się w nich nie zmieścić,  za wąski zaś nie będzie wyglądał dobrze, oraz nie będzie właściwie podtrzymywał spodni. 

Obwód w pasie

Prawidłowo dobrany pasek dobiera się do obwodu w pasie. Jest to ważne, gdyż mały pasek będzie trudno nosić, a za duży może nie przytrzymywać prawidłowo spodni, nawet jeśli będzie wyglądać dość estetycznie. 

Zasadniczo męskie paski skórzane od Arucce mają nieparzystą liczbę dziurek (najczęściej 5, a czasami 7). Powinno wybrać się taki pasek, którego długość do środkowej dziurki będzie najbardziej zbliżona do obwodu w pasie. Daje to gwarancję, że nawet przypadku schudnięcia lub przytycia, pasek nadal będzie pasował. Jeśli rozmiar paska jest podany jako jego długość całkowita, należy odjąć 14-16 centymetrów. Wtedy otrzymuje się wymiar, który należy porównać z obwodem w pasie.

Jak prawidłowo zmierzyć obwód w pasie?

Do zmierzenia obwodu w pasie należy użyć miarki krawieckiej. Pomiar powinno się wykonywać na stojąco, bez dużej ilości ubrań. Pomiaru nie powinno się robić bezpośrednio po posiłku lub wypiciu dużej ilości płynów. W trakcie mierzenia nie powinno się wciągać ani wypychać brzucha. Pomiar ma zostać wykonany na jak najbardziej naturalnej postawie. Wymiar powinno zdjąć się w najszerszym miejscu, czyli około 1 centymetr poniżej pępka.

Innym sposobem pomiaru może być przełożenie paska w szlufki spodki, ściągając miarkę tak, aby podtrzymywała spodnie, ale niezbyt ciasto.  

Sposób noszenia spodni

Najczęściej męski pasek leży około 1 centymetr poniżej brzucha, jednak zależy to także od rodzaju spodni. Spodnie typu biodrówki leżą znacznie niżej od standardowych modeli, dlatego pasek może być za krótki. Natomiast pasek z spodniach z wysokim stanem będzie znajdował się wyżej. Warto zwrócić na to uwagę i zmierzyć obwód pasa we właściwym miejscu, czyli tam, gdzie docelowo będzie znajdował się pasek. 

Może zdarzyć się tak, że żaden z rozmiarów paska nie będzie pasować do wymiarów obwodu pasa. W takim przypadku lepiej jest wybrać pasek dłuższy niż krótszy. Pasek dłuższy można bez problemu skrócić u szewca lub samodzielnie. 

Jak zamówić dobry rozmiar paska skórzanego?
Jak zamówić dobry rozmiar paska skórzanego?
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *