Jaki sweter dla panów XXL?
Moda

Jaki sweter dla panów XXL?

Wybór zimowych ubrań dla osób o rozmiarze XXL nie należy do łatwych. Jak bowiem wiadomo, cieplejsze rzeczy już na starcie dodają nam kilka kilogramów. Istnieje jednak kilka tricków, które można zastosować w swojej stylizacji, by wyglądać szczuplej. Jak wybrać sweter dla pana w rozmiarze XXL?

Sweter nie może być zbyt duży

Przede wszystkim panowie o nieco bardziej obfitych kształtach często stawiają na zbyt duże swetry. Wydaje im się bowiem, że pod dużą warstwą materiału ukryją się pewne mankamenty, których bardzo nie lubimy. Tymczasem przesadnie oversizowe modele mogą spowodować dokładnie odwrotny efekt. Warto pamiętać o tym, że swetry męskie rozpinane oraz te nierozpinane powinny zostać odpowiednio dopasowane. Nie można sobie pozwolić na wiszące połacie swetra.

Niektóre wzory pogrubiają

Decydując się na wzorzyste swetry męskie rozpinane lub nierozpinane warto też zwrócić uwagę na ich wzór. Niestety niektóre desenie potrafią dołożyć kilka kilogramów. Panowie o nieco bardziej obfitych kształtach powinni w szczególności unikać „jak ognia” wszelkich pasków. Oczywiście motywy marynarskie są bardzo modne, nawet zimą, ale niestety poszerzają sylwetkę. Najbezpieczniej zatem wybrać swetry o gładkiej strukturze.

Jasne kolory dodają kilogramów

Kupując swetry męskie rozpinane lub nierozpinane należy też pomyśleć o ich kolorze. Panowie z „brzuszkiem” powinni unikać krzykliwych i jasnych odcieni. One bowiem, podobnie jak wzory i źle dobrany rozmiar, mogą poszerzać sylwetkę. Najlepiej jest postawić na uniwersalne barwy, jak czarny, brązowy, zielony, szary, grafitowy, granatowy, ciemnoniebieski. Pod żadnym pozorem nie można wybierać białego, beżowego, żółtego oraz bardzo jaskrawych kolorów.

Swetry męskie rozpinane zmieniają proporcje

Dobrą propozycją dla panów „przy kości” są też męskie swetry rozpinane. One bowiem w pewien sposób dzielą tułów, stwarzając iluzję wyszczuplenia. Do takiego swetra można z powodzeniem ubrać elegancką koszulę albo zwykły t-shirt. Oczywiście należy jednak uważać na połączenie kolorów. Najlepiej stawiać na kontrastujące ze sobą odcienie – na przykład biel z czernią. Nie ma przy tym znaczenia czy jaśniejszy będzie sweter, czy też koszula lub t-shirt.

Rozpięta koszula lub sweter albo model V-neck

Ciekawą metodą na wyszczuplenie sylwetki jest też odpięcie jednego guzika koszuli, rozpięcie swetra lub wybranie modelu V-neck. W ten sposób optycznie odejmiemy sobie kilka kilogramów. Oczywiście należy jednak mieć na względzie panujący w danym miejscu dress code. Jeżeli jednak dopuszczalny jest casualowy strój, raczej nic nie stoi temu na przeszkodzie.

Materiał partnera.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.