Klasyczne marynarki męskie - z czym je łączyć?
Moda

Klasyczne marynarki męskie – z czym je łączyć?

Moda męska ulega wielu zmianom, szczególnie jak chodzi o ubrania dla młodzieży. Jednak podobnie jak w modzie damskiej, można zauważyć, że jest wiele modeli ubrań, które postrzegane są jako klasyczne. Oznacza to, że na przestrzeni lat pomimo zmian w wyglądzie ubrań i trendów w modzie fason niektórych ciuchów pozostaje niezmienny.

Marynarka – krój niezmienny od lat

Ubraniami, które zaliczane są do klasyki w męskiej modzie, z pewnością zalicza się marynarki. Mowa tutaj nie tylko o marynarkach stanowiących element garnituru, ale również o tych, dostępnych jako oddzielne elementy. Klasyczny krój to marynarka zapinana zazwyczaj na dwa guziki, posiadająca dwie kieszenie z klapami w dolnej części oraz niewielką kieszonkę na lewej piersi. Najczęściej także posiadają jedną kieszonkę wewnątrz, zazwyczaj po lewej stronie. Jeśli chodzi o rękawy, to są one zapinane na spinki, lub też posiadają ozdobne dwa lub trzy guziki na końcu mankietów. Według klasycznych trendów w modzie, marynarka powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki konkretnego mężczyzny, zarówno jak chodzi o szerokość jak też długość. Rękawy powinny sięgać dłoni, zbyt długie czy zbyt krótkie nie są odpowiednim rozwiązaniem. 

Marynarka w obecnej modzie

Obecnie moda to sporo zmian, które w nowym świetle stawiają również ubrania, postrzegane jako klasyczne. Niegdyś klasyczne marynarki były modelami w czarnym lub granatowym kolorze, inne były postrzegane jako dość ekscentryczne. Obecnie jednak szare, niebieskie czy beżowe marynarki na stałe weszły do klasycznych kanonów mody. Bez problemu można znaleźć nie tylko same marynarki, ale również garnitury w takich właśnie kolorach. Co ciekawe, coraz częściej również do klasycznych zaliczane są marynarki w kolorach takich jak głęboki fiolet czy ciemny bordowy. Jako klasyczne zestawienie, jednak przeznaczone na mniej oficjalne okazje, postrzegane jest również połączenie marynarki ze spodniami w klasycznym stylu, jednakże w odmiennych kolorach. 

Z czym łączyć klasyczne marynarki?

Dość mocno zmieniły się także trendy z czym łączyć klasyczne marynarki. Oczywiście ich zestawienie z innymi ubraniami powinno być podyktowane przede wszystkim okolicznościami, na jakie jest tworzona konkretna stylizacja. Poza łączeniem z klasycznymi, eleganckimi spodniami marynarki łączone są z mniej klasycznymi modelami, tworząc interesujące zestawienia. Ciekawie prezentują się na przykład z dżinsami, dzięki czemu tworzą interesujące, casualowe stylizacje. Taki luźniejszy charakter stylizacji umożliwia założenie butów takich jak mokasyny czy sneakersy, zapewniające znacznie większą wygodę chodzenia. Dość interesująco prezentują się również ze swetrami czy nawet skórzanymi kurtkami. Niezwykle ciekawe zestawienia i wysokiej jakości modele marynarek można znaleźć na https://bytom.com.pl/szare-marynarki-meskie. Szary jest postrzegany jako kolor, który można łączyć praktycznie ze wszystkim, dlatego z każdym rokiem klasyczne marynarki w odcieniach szarości cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Klasyczne marynarki męskie - z czym je łączyć?
Klasyczne marynarki męskie – z czym je łączyć?
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *