Męska listonoszka - praktyczny dodatek z klasą
Moda

Męska listonoszka – praktyczny dodatek z klasą

Większości z nas męski typ galanteryjnych dodatków kojarzy się z portfelem i torbą skórzaną. Jednak świat akcesoriów dla panów nie jest tak ograniczony jakby się mogło wydawać. Wiele rzeczy dla mężczyzn jest inspirowanych damskimi przedmiotami. Taki przykładem są torebki, a dokładnie jeden ich rodzaj – listonoszki. Tak, tak to nie pomyłka. Widok faceta z torbą na ramię nie powinien już nikogo dzisiaj dziwić. W końcu moda rządzi się swoimi prawami.

Praktyczność w małym rozmiarze

To, za co panowie ubóstwiają listonoszki to ich praktyczność oraz mały rozmiar. Wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy osobiste znajdą w niej swoje miejsce. Bez problemu zmieści się portfel, klucze, telefon, okulary, dokumenty w małym formacie a nawet lunch do pracy. Wszystko w jednym miejscu – bez szukania rzeczy po kieszeniach i nieprzyjemnego uczucia uwierania podczas chodzenia czy siadania. Większość panów ma w zwyczaju nosić portfel lub telefon w kieszeni marynarki lub spodni. Nie jest to bezpieczny sposób na przechowywanie tak ważnych rzeczy. Zwykłe nachylenie się powoduje wysunięcie rzeczy z kieszeni, co może grozić zgubieniem najważniejszych dokumentów i pieniędzy. Nie wspominając już o wysokim ryzyku zniszczenia smartfonu. Wygodna i mała listonoszka rozwiązuje takie problemy. Jej dużym plusem jest również pasek na ramię, który zapewnia komfort w noszeniu. Bez zbędnego trzymania wszystkiego w dłoni.

Po za tym mała listonoszka jest lżejsza i wygodniejszą wersją aktówki, która jest postrzegana, jako typowy męski atrybut ubioru.

Męska listonoszka - praktyczny dodatek z klasą

Męska torebka na co dzień i od święta

Podobnie jak w przypadku damskiej listonoszki, modele przeznaczone dla panów mogą występować w różnych fasonach. To samo dotyczy materiału, z jakiego są zrobione. Można wyróżnić kilka typów. Jeśli mówimy już o wzorach męskiej torby, trzeba wyróżnić modele casualowe oraz kroje przeznaczone na formalne spotkania w biznesowym gronie.

Pierwsze z nich mają uzupełnić zwykłą, swobodną kreację. Zazwyczaj są wykonane z poliestru i nylonu lub mają sportowy charakter. Często zawierają skórzane elementy, metalowe klamry lub nadruki. Pasują do jeansów, t-shirtów i adidasów. Obecnie ten typ torby jest bardzo popularny w streetwearze, który skupia się na niewymuszonej stylizacji odzwierciedlającej charakter właściciela.

Drugi typ jest bardziej elegancki i stonowany. Są to w większości modele wykonane z prawdziwej skóry z bardzo małą ilością zdobień. Niektóre z nich posiadają przetarcia, które uszlachetniają przedmiot. Kolor również ma znaczenie. Panowie z reguły wybierają klasyczne barwy, takie jak czerń oraz brąz.

Sylwetka a rodzaj torby

Kobiety dbają o to by każda ich kreacja, a co za tym idzie torba pasowały do figury i ubrań. U panów jest podobnie. Męska listonoszka, mimo, że jest mała to nie zawsze będzie dobrze wyglądała z każdą budową ciała. Najlepiej wypada u panów o proporcjonalnej sylwetce. Z kolei faceci o sporej muskulaturze i wzroście powinni postawić na znacznie większe torby w stylu Cambridge lub plecaki na ramię.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.