Kozaki na zimę
Moda

Modne kozaki na zimę

Płaski, a może wysoki obcas? Skórzane czy sztruksowe? Jakie kozaki są modne na zimę?

Rodzajów kozaków jest bardzo wiele i to, jakie wybierzemy zależy od naszych upodobań oraz oczywiście ceny. W ostatnich latach bardzo modne są modele na płaskim obcasie i wysokiej cholewie. Większość producentów tego rodzaju kozaków używa specjalnej wyściółki do wewnętrznej warstwy. Wyściółka ta jest bardzo lekka, gdyż tego materiału używa się także do rękawic bokserskich, które jak wiadomo – są bardzo lekkie.

W roku 2014 modne były również Moon Boot’s, czyli buty o płaskim obcasie i wysokiej cholewie, przeznaczone do spacerów, czasu wolnego. Podeszwa wykonana z tworzywa sztucznego zapewnia ciepło od spodu, zaś materiał wewnątrz buta (sztuczna skóra) chroni kostkę oraz łydkę przez wyziębieniem. Koszt Moon Boot’s waha się od 250 do 500 złotych. Cechą charakterystyczną tych kozaków są również wiązania (sznurowadła), które oplatają całą dolną część nogi zapewniając doskonałą przyczepność oraz komfort w trakcie spacerów.

Ostatnim modelem modnych zimowych kozaków są buty na wysokim obcasie i wysokiej, skórzanej cholewie. Buty te można kupić za około 300 złotych. Doskonale komponują się z kobiecymi marynarkami oraz dużymi, skórzanymi torebkami.

Kozaki na zimę – Jaki obcas?

Jeśli szukamy kozaków do pracy, to powinniśmy rozejrzeć się za modelami z wysokim obcasem. Jeśli zależy nam jednak na wygodzie – płaski obcas będzie lepszy. W zimie musimy walczyć ze śliskimi powierzchniami, dlatego spacer w kozakach na wysokim obcasie będzie ryzykowny. Na koniec warto porównać ceny. Kozaki na wysokim obcasie zawsze będą droższe o około 25% od kozaków z płaskim obcasem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.