Niezbędne akcesorium każdego mężczyzny, czyli jaki portfel męski skórzany
Moda

Niezbędne akcesorium każdego mężczyzny, czyli jaki portfel męski skórzany

Portfel jest jednym z podstawowych i niezbędnych dodatków, po które powinien sięgnąć każdy mężczyzna. To akcesorium, które wpływa na wizerunek, ale przede wszystkim pełni ważne funkcje praktyczne. To tam nosi się w końcu dokumenty, karty czy oczywiście pieniądze. Z pewnością trudno poradzić sobie na co dzień bez takiego gadżetu, natomiast warto wybrać go również tak, żeby był funkcjonalny i jednocześnie prezentował się efektownie. Pod tym względem prym wiodą portfele skórzane.

Dlaczego warto zdecydować się na skórzane wersje?

Obecnie można się spotkać z wieloma wariantami portfeli, także pod względem materiałów, z jakich zostały wykonane. Klasycznym i z reguły najlepszym wyborem jest natomiast naturalna skóra. Przede wszystkim zaletą skóry jest jej wytrzymałość, gdyż jest to materiał doprawdy trudny do uszkodzenia, przy normalnym użytkowaniu. Zmniejsza to ryzyko powstawania przetarć, które mogłyby doprowadzić do większych pęknięć, a przez to utraty rzeczy noszonych w portfelu. Dobre akcesorium ze skóry spokojnie powinno wystarczyć przynajmniej na kilka lat. Doskonale przemawia to zatem do raczej praktycznej natury mężczyzn, którzy wolą kupić jeden porządny gadżet na dłużej, niż wymieniać gorszej jakości portfele co kilka miesięcy.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Jednym z kluczowych aspektów wyboru męskiego portfela jest jego rozmiar. W odróżnieniu od kobiet, które noszą ze sobą torebki, mężczyźni umieszczają portfel przeważnie w kieszeni. Z tego względu pod względem praktycznym najlepiej sprawdzają się zwykle nieco mniejsze portfele. Powinny się do nich zmieścić podstawowe karty i trochę gotówki – jeżeli ktoś nosi ze sobą dużo kart, to może się też zdecydować na umieszczenie ich w specjalnym etui, a gotówkę nosić oddzielnie w niewielkiej portmonetce. Dzięki temu portfel można nosić nie tylko w kieszeniach spodni, ale też choćby w płaszczu czy marynarce. Nie będzie się on również odkształcał na tle ubrań, co jest nie tylko mało estetyczne, ale też niepotrzebnie zwraca uwagę, przez co można paść ofiarą kradzieży. Osoby, które noszą portfele w kieszeniach spodni, powinny pomyśleć o wariantach z zapięciem, dzięki czemu nie ma ryzyka, iż coś przypadkowo z niego wypadnie.

Na jakie aspekty wizualne warto zwrócić uwagę?

Skórzany portfel męski powinien być elegancki, dzięki czemu sprawdza się zarówno na co dzień, jak i przy bardziej wymagających okazjach, czyli podczas spotkań biznesowych czy uroczystych kolacji. Warto stawiać zatem na proste wzory oraz jednolity kolor. Taki dodatek dobrze jest wybierać adekwatnie do prezentowanego stylu, a więc najczęściej noszonych ubrań i innych akcesoriów, takich jak pasek czy zegarek. Jeśli wszystkie te elementy będą spójne, to przekłada się to na lepszy wygląd całej stylizacji.

Materiał partnera.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *