Odzież patriotyczna jako manifest miłości do ojczyzny
Moda

Odzież patriotyczna jako manifest miłości do ojczyzny

Umiłowanie i przywiązanie do ojczyzny można wyrażać na różne sposoby. W naszej burzliwej historii niejednokrotnie miały miejsce przeróżne wydarzenia, które wymagały dużych poświęceń. Obecnie postawę miłości do ojczyzny można manifestować w inny sposób niż kiedyś, m.in. również za pomocą odzieży patriotycznej.

Patriotyzm to szczytna idea, która przejawia się w różnych działaniach i może być manifestowany w różny sposób, np. uczestniczenie w Narodowym Święcie Niepodległości czy w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie. Samo założenie odzieży patriotycznej, np. koszulki, nie wpłynie na to, że nagle staniemy się patriotami, ponieważ patriotyzm i miłość do ojczyzny zaczyna się w sercu, umyśle i postawie człowieka. Jednak każdy patriota może podkreślić swoje idee, zakładając koszulki czy czapki z godłem Polski lub ze znaczkiem Polska Walczy. Odzież patriotyczna może być idealnym dopełnieniem postawy Polaka – patrioty.

Historyczne motywy odzieży patriotycznej

Odzież patriotyczna staje się coraz popularniejsza i to nie tylko wśród młodzieży, która chce być trendy. Tego rodzaju ubrania noszone są także przez 30- lub 40-latków. Na rynku nie brakuje coraz szerszej oferty ubrań patriotycznych, a wiele sklepów (np. Surge Polonia) specjalizuje się w takim asortymencie. Odzież z nadrukami patriotycznymi zyskuje również coraz częściej motywy historyczne, np. koszulki, czapki, spodenki z podobiznami Żołnierzy Wyklętych, kotwicą Polski Walczącej, herbem II Rzeczypospolitej, a także z odznaką Dywizjonu 303. Dzięki motywom historycznym firmy produkujące odzież patriotyczną nie tylko przypominają momenty i postaci ważne dla Polski, ale także promują nasz kraj za granicą. Koszulki z motywami historycznymi przyciągają uwagę, zostają w pamięci, a jednocześnie kierują uwagę, zwłaszcza młodych ludzi, na ważne aspekty historii Polski. Wzornictwo odzieży patriotycznej zachęca również młodzież do szukania informacji na tematy związane z przeszłością naszego kraju.

Odzież patriotyczna a moda

Sukces odzieży patriotycznej, która jeszcze około 5 lat temu była uważana za niszową, jest obecnie bardzo wyraźny. Można napisać nie bez przesady, że właśnie teraz trend patriotyczny w modzie staje się masowym zjawiskiem. Łatwo zobaczyć to na ulicy – koszulki czy czapki z motywami patriotycznymi i historycznymi są noszone nie tylko przez osoby utożsamianie ze środowiskami politycznymi, ale również przez młodzież szkolną, osoby starsze, celebrytów i gwiazdy sceny muzycznej. Być może wynika to również z faktu, że odzież patriotyczna jest często również wygodna, przewiewna i pasuje do wielu codziennych stylizacji. Bardzo ważne jest to, że motywy te są umieszczane nie na ubraniach o wyszukanych krojach, ale na prostej i uwielbianej, nie tylko przez młodych ludzi, odzieży jak T-shirt, sportowe bluzy lub czapki. Taki styl przyciąga najwięcej osób szukających ubrań wygodnych, a jednocześnie wyrażających ważne idee, jak patriotyzm.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.