Pasek do spodni - istotny dodatek
Moda

Pasek do spodni – istotny dodatek

Wydaje się,że podstawową funkcją paska do spodni jest podtrzymywanie tego elementu garderoby.

Pasek to jednak również ważny element stylizacji i obowiązkowy dodatek do ubioru eleganckiego mężczyzny.

Jak dobrać pasek do spodni?

Otóż znawcy tematu zgodni są w tym, że pasek powinien mieć właściwą długość, to znaczy jego końcówka nie może zwisać. Co do koloru, to według generalnej zasady, powinien on odpowiadać kolorowi butów (i portfela),a sam pasek ma być wykonany z materiału tego samego typu i o tej samej fakturze. Są tu jednak dwie szkoły prezentujące nieco odmienne stanowiska.

Według jednej z nich pasek ma odpowiadać kolorowi butów, ale być w innym odcieniu (poza kolorem czarnym – tu odcień może być ten sam). Druga szkoła mówi, że im bardziej kolor paska zbliżony do koloru butów tym lepiej. Kolejna istotna kwestia dotyczy klamry. Ma ona współgrać z kopertą zegarka oraz spinkami do mankietów i spinką do krawata. Klamra powinna być stonowana i elegancka, to znaczy wszelkie kowbojskie ozdoby są niedopuszczalne w eleganckiej stylizacji.

Z prawej czy z lewej?

Co do zasady pasek wciągamy z lewej strony.

Gdzie kupić pasek do spodni?

Z zakupem paska do spodni nie obecnie żadnego problemu. Jest on stałą i obowiązkową pozycją w asortymencie sklepów z galanterią skórzaną oraz w salonach mody męskiej. Paski oferuje również większość sklepów obuwniczych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *