Plecak, torba na ramię czy aktówka?
Moda

Plecak, torba na ramię czy aktówka?

Kobiety nie mają najmniejszego problemu z wyborem tego, w czym powinny nosić potrzebne im w pracy czy na uczelni przedmioty. Kobieta niezależnie od sytuacji bierze ze sobą jedną ze swoich torebek i po kłopocie. Jeśli natomiast chodzi o mężczyzn, to mają oni trudny dylemat odnośnie tego, czy kupić torbę, plecak czy może jeszcze co innego, na przykład aktówkę.

Wszystko zależy od okoliczności

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że to, co powinien zabrać ze sobą mężczyzna zależy od tego, gdzie się wybiera oraz w jakim stroju. Na oficjalne spotkanie, czy też do pracy, najlepsza wydaje się być aktówka. Jest oczywiście wiele rodzajów aktówek, dlatego trzeba jeszcze wiedzieć jakie aktówki wybierać. W tej kwestii warto polegać przede wszystkim na swoim guście. Tym nie mniej, są pewne wytyczne odnośnie tego, jak powinna wyglądać męska aktówka. Ważne, aby aktówka nie miała żadnych dodatków. Powinna być prosta, ponieważ zapewnia to, że będzie również elegancka.

Jeśli nasz szef nie wymaga od nas, abyśmy przychodzili do pracy w garniturze, nie musimy nosić aktówki. Możemy wybrać torbę, która jest mniej oficjalna. Torby męskie na ramię raczej wciąż nie będą odpowiednie, jednak zwyczajna torba męska trzymana w ręku powinna być w porządku. Warto pamiętać, iż trzymanie torby w ręku generalnie robi lepsze wrażenie, niż przewieszanie jej przez ramię. Jeśli wybieramy torbę, którą musimy przewieszać przez ramię, narażamy się na pogniecenie garnituru. Niechlujność natomiast, jaką sygnalizują zagniecenia, uważa się powszechnie za cechę bardzo niepożądaną.

Kolejnym przedmiotem do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy jest plecak. W jakich sytuacjach dozwolone jest zakładanie plecaka? Niewątpliwie, jeśli mężczyzna chce wyglądać modnie, to nie powinien zbyt często zakładać plecaka. Torby męskie są o wiele lepszym wyborem, ponieważ plecak to raczej atrybut nastolatków i po prostu wygląda niepoważnie. Tym nie mniej, noszenie plecaka jest dopuszczalne, jeśli wybieramy się na przykład na uczelnię. Ponadto, ostatecznie można go również założyć, gdy idziemy uprawiać jakiś sport.

A może jednak coś na ramię?

Torby męskie na ramię wydają się być ostatnio najpopularniejsze z wszystkich toreb męskich. Tym nie mniej, projektanci i krytycy modowi nie podzielają raczej entuzjazmu mężczyzn, którzy chętnie zarzucają torbę na ramię. Torba na ramieniu jest dozwolona, jednak tylko w całkowicie nieformalnych sytuacjach. Jednakże, nawet wtedy lepiej wziąć ze sobą inną torbę. Jeśli już facet decyduje się jednak na torbę na ramię, to ważne jest, aby wybrać jak najbardziej elegancką torbę. Niedopuszczalne jest branie ze sobą torby sportowej, nawet jeżeli idziemy tylko na spotkanie z naszymi przyjaciółmi. Jest to dowód na kompletny brak poczucia stylu.

Największe grzechy modowe mężczyzn

Mężczyźni, pomimo iż są coraz bardziej świadomi tego, jakie obecnie panują trendy, wciąż popełniają wiele błędów. Do jednych z częstszych błędów należy bez wątpienia zbyt duże przywiązanie do wspomnianych wcześniej plecaka i torby na ramię. Mężczyźni zakładają jedno i drugie niezależnie od sytuacji, co często jest niewybaczalnym błędem. Ponadto, bardzo często można zauważyć mężczyzn, którzy chodzą z torbą na laptopa. Rzecz jasna, jeśli rzeczywiście noszą w niej jedynie komputer i ładowarkę nie ma w tym nic złego. Jednak jak się okazuje, wielu mężczyzn upycha do torby na laptopa wiele innych przedmiotów, takich jak na przykład klucze, czy portfel. W efekcie torba jest napchana do granic i wygląda bardzo niedobrze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.