Skateboarding - odzież
Moda

Skateboarding – odzież

Jeżeli interesujesz się modą i stylem życia, z pewnością obiła Ci się o uszy nazwa 'skate'. Skate oraz skateboarding oznacza po polsku po prostu jazdę na deskorolce. Sport ten jednak przyczynił się do powstania i spopularyzowania całej subkultury.

Skateboard to styl życia związany przede wszystkim z jazdą na deskorolkach. Skejci spotykają się w skateparkach, gdzie wykonują triki i akrobacje na deskach. Jednak samo posiadanie deskorolki nie jest wystarczające.

Co wyróżnia prawdziwych skejtów?

Przede wszystkim, jest to charakterystyczny styl ubierania się. Odzież skateboardowa zazwyczaj jest oversizowa i zdecydowanie luźna. Klasyczny skatebordowy outfit to T-shirt, bluza z kapturem, dresy lub inne spodnie oraz buty deskorolkowe i czapka. Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że jest to styl zbliżony do mody ulicznej i tzw. „dresów”. Jednak jest to poważne niedopatrzenie. Styl skateboardowy funkcjonuje w obrębie konkretnych marek, kojarzonych głównie z jazdą na deskorolce. Do firm deskorolkowych należą m.in Vans, Burton, Quicksilver, Roxy, HUF, DC, SkatePro czy ostatnio bardzo popularny Trasher. Oczywiście, najbardziej znane sportowe marki również sprawdzą się na skateparku.

Większość z marek, które zostały wymienione są również znane z odzieży sportowej przeznaczonej m.in do snowboardu czy surfingu. Często bowiem skejci interesują się wszystkimi tymi sportami. W końcu, do wykonywania wszystkich z nich niezbędna jest deska.

Buty deskorolkowe różnią się od klasycznych sneakersów, które stały się nieodłącznym elementem codziennej mody, zarówno wśród sportowców, jak i osób stroniących od ruchu. Wyróżnia je przede wszystkim płaska podeszwa, która najlepiej sprawdza się na deskorolce. Każdy sklep skateboardowy powinien być bogato wyposażony w buty tego typu. W tej kategorii zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się z markami Vans, DC, ale też Nike czy Adidas. Czapka jest również ważnym elementem stroju skejtów, deskorolka jest bowiem sportem całorocznym i często zdarza im się jeździć na niej w niekorzystnych warunkach.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem

2 komentarze

  • Anonim

    Chyba jeździć można we wszystkim. Lepiej najpierw się nauczyć, a dopiero później kupować taką odzież.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.