Facet - jak się modnie ubrać?
Moda

Strój wizytowy – najczęściej popełniane grzechy

Choć zasady regulujące kwestie męskiego stroju wizytowego nie zmieniły się znacznie w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat, wciąż zdarzają się w tej kwestii spektakularne wpadki, dotyczące chociażby tak – zdawałoby się, banalnej sprawy, jak dobranie odpowiednich półbutów wizytowych. W trosce o dobre samopoczucie panów, którzy nie do końca orientują się w wizytowym dress codzie, przedstawiamy poniżej kilka punktów, które, mamy nadzieję, pomogą im właściwie dobrać strój wizytowy na ważne okazje.

Zbyt długie nogawki i rękawy marynarki
Jeden z podstawowych błędów, jaki popełniają mężczyźni wybierając strój wizytowy, to noszenie zbyt obszernej odzieży. Niestety, w tym przypadku nie ma miejsca na nieodpowiedni rozmiar: dobrze skrojony garnitur pomoże uwydatnić atuty męskiej sylwetki, ukryć jej niedoskonałości i wysmuklić talię. Dlatego wizytowy strój eleganckiego mężczyzny nie może wyglądać luźno i niechlujnie. Z zasady, rękawy marynarki powinny mieć długość wystarczającą do tego, by spod nich wystawało ok. 1 cm koszuli, zaś koniec nogawki powinien zachodzić na obcas, tak by z przodu spodni tworzyło się na bucie jedno załamanie.

Nieodpowiednio dobrane półbuty wizytowe
Niewłaściwa decyzja w kwestii półbutów wizytowych może zepsuć każdą stylizację – bardziej nawet niż źle wymierzony garnitur. Półbuty męskie od razu rzucają się w oczy i na podstawie ich kroju i kondycji wiele osób natychmiast wyrabia sobie opinię na temat ich właściciela. Zamiast skóropodobnych modeli wątpliwej urody, lepiej zatem postawić na zawsze modną klasykę, bez żadnych ekstrawagancji. Pozwala to zachować stonowany, elegancki wygląd, który zawsze jest w cenie, niezależnie od zmieniających się trendów. Wśród męskich butów wizytowych dostępnych na rynku, od lat w pozytywny sposób wyróżniają się buty marki Kazar. Do tworzenia swej kolekcji firma używa zawsze wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości, a nowoczesny design i dopracowane detale sprawiają, że buty męskie i damskie Kazar stanowią doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji, od biznesowego dress codu, po sportowy, miejski szyk. Marka Kazar tworzy pełne elegancji, klasyczne kolekcje, w których panowie znajdą półbuty wizytowe w wersji oxford oraz derby. Te pierwsze, dzięki swej minimalistycznej, gładkiej linii będą najlepszym uzupełnieniem formalnego dress codu. Derby natomiast, świetnie uzupełnią codzienne, biznesowe stylizacje i sprawdzą się w mniej wymagających sytuacjach.

Za krótkie skarpety
W stroju wizytowym posiadanie za krótkich skarpet jest absolutnie zabronione, a jeśli dodatkowo są one w innym niż garnitur, kontrastującym kolorze, możemy wręcz mówić o stylistycznej katastrofie. Najlepiej wybrać się odpowiednio wcześniej na zakupy i zaopatrzyć w zestaw dziesięciu identycznych par skarpet w czarnym kolorze, które będą sięgać do połowy łydki. Jednym z wielu plusów takiego rozwiązania będzie oszczędność czasu, który – w innym przypadku – trzeba by spędzić na ich kompletowaniu.

Mamy nadzieję, że krótki poradnik dotyczący najważniejszych przewinień modowych wśród panów wybierających strój wizytowy powstrzyma innych przed ich powtarzaniem, a moda stanie się dla wielu dopełnieniem osobowości i źródłem satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.