Tissot PRX 40 205
Moda

Tissot PRX 40 205 Inspirowana kultowym modelem nowość Tissot

Klimat disco, bezkompromisowa moda, odważne trendy w designie to niewątpliwie cechy charakterystycznie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Tissot mając zapisane w dna marki „Innovators by Tradition” wpisał się w ówczesny klimat. Dzięki nieszablonowemu podejściu marki do sztuki zegarmistrzowskiej powstał wyznaczający nowy trend w projektowaniu zegarek ze zintegrowaną bransoletą. Odzwierciadlający ducha tamtej epoki Tissot PRX wraca teraz w nowej, odświeżonej odsłonie.

Moda powraca, co widać także w propozycjach na sezon wiosna/lato 2021. W kolekcjach pojawiają się modele i akcenty inspirowane latami siedemdziesiątymi. Wpisując się w najnowsze trendy marka Tissot sięgnęła do historycznego modelu i prezentuje męski zegarek Tissot PRX – nowoczesną, modną i bardzo udaną interpretacją swojego poprzednika. Marka zachowała, dopracowała i podkreśliła główne cechy historycznego modelu przenosząc je na nowy poziom nieskazitelnej jakości wykończenia.

Sesja zdjęciowa nowego modelu jest dyskretnym nawiązaniem estetyki lat siedemdziesiąt poprzez kolory przypominające rozbłyski kuli dyskotekowej.

Pochodzenie

W 1978 r. Tissot stworzył kwarcowy model z delikatną kopertą, smukłymi indeksami i stalową bransoletą. Szerokie poprzeczne ogniwa, typowe dla ówczesnego designu, były idealnie zintegrowane z płaską kopertą w kształcie tonneau, tworząc smukłą, jednolitą całość.

Kilka lat później Tissot zarejestrował nazwę PRX, która stała się synonimem ponadczasowej jakości oraz precyzji. Skrót ten oczywiście nie był przypadkowy, „PR” z francuskiego Précise et Robuste oznacza Precyzyjny i Solidny, a „X” jako rzymska cyfra dziesięć, była odpowiednikiem wodoszczelności zegarka 10ATM (100m).

Dziś Tissot, odwołując się do swojego dziedzictwa, prezentuje PRX 40 205, model oddający hołd zegarkowi z tamtej epoki.

Warianty

Średnica koperty Tissot PRX 40 205 wynosi 40 mm. Ma linię delikatnie zarysowanego tonneau zwieńczoną gładkim, cienkim i okrągłym bezelem. Korpus koperty jest połączeniem pionowego, szczotkowanego wykończenia i polerowanych krawędzi. Zegarek jest oferowany w wersji wyposażonej w niezwykle precyzyjny mechanizm kwarcowy Swiss Made.

Tissot PRX 40 205 Quartz ma czarną oraz niebieską tarczę ze szlifem słonecznym z niklowanymi indeksami i wskazówkami lub srebrną pionowo satynowaną tarczę z indeksami i wskazówkami w kolorze różowego złota, co jest odwołaniem do kolorystyki lat siedemdziesiątych.

Tissot PRX 40 205 będzie wkrótce dostępny także w wersji z mechanizmem automatycznym z niebieską, czarną lub srebrną tarcza z gofrowanym motywem w kształcie tabliczki czekolady i oznaczeniem „Automatic”. Zegarek zostanie wyposażony w kaliber Powermatic, automatyczny mechanizm Swiss Made o częstotliwości 3 Hz z 80-godzinną rezerwą chodu.

Tissot PRX 40 205
Tissot PRX 40 205

Design

Boczne linie koperty przechodzą bezpośrednio w bransoletę bez tradycyjnych uszu, zachowując harmonię pomiędzy tymi dwoma elementami. Bransoleta w tym modelu została zbudowana z solidnych, poziomych ogniw z polerowanymi rantami, które wypełniają ją na całą szerokość, zwężając się ku zapięciu. Giętkość i elastyczność, dzięki którym doskonale układa się na nadgarstku, czynią z niej doskonały przykład ergonomicznego designu. Dzięki starannemu wykończeniu satynowanych elementów zewnętrznych i polerowanych elementów wewnętrznych ogniw, bransoleta nie tylko dobrze wygląda, ale jest także przyjemna w dotyku i niezwykle wygodna.

Delikatność

Luminescencyjne wskazówki modeli PRX 40 205 zostały osadzone jedna pod drugą, ściśle do siebie przylegając, co umożliwiło maksymalne zbliżenie szkła do tarczy zegarka. Designerom Tissot udało się uzyskać niezwykły efekt wizualny, dzięki któremu, optycznie koperta wydaje się dużo cieńsza niż jest w rzeczywistości.  W tego typu doskonale przemyślanych projektach Tissot ma wieloletnie doświadczenie. Dlatego nowy PRX 40 205 idealnie wpisuje się w bogatą kolekcję zegarków szwajcarskiej marki, które stały się ponadczasowe dzięki kreatywności, wykonaniu i unikalnym detalom.

Sugerowana cena detaliczna: 1700 zł

Właściwości techniczne Tissot PRX 40 205:

 • Stalowa koperta z precyzyjnym satynowanym i polerowanym wykończeniem
 • Średnica koperty 40 mm (bez koronki)
 • Stalowy pełny dekiel w modelu kwarcowym
 • Przeszklony dekiel ze szkłem szafirowym w modelu z mechanizmem automatycznym
 • Szafirowe szkło
 • Wodoszczelność 100 m (10 ATM)
 • Sygnowana koronka
 • Mechanizm kwarcowy SWISS MADE (ETA F06.115 ze wskaźnikiem wyczerpania baterii EOL)
 • Mechanizm mechaniczny z naciągiem automatycznym Powermatic z 80-godzinną rezerwą chodu
 • Godziny, minuty, sekundy i data
 • Tarcza ze szlifem słonecznym w kolorze czarnym oraz niebieskim lub srebrna szczotkowana pionowo (kaliber kwarcowy)
 • Tarcza z gofrowanym motywem w kolorze niebieskim, czarnym oraz srebrnym (kaliber automatyczny)
 • Proste wskazówki typu „stick” pokryte warstwą SuperLuminova
 • Nakładane indeksy godzinowe
 • Bransoleta ze stali szlachetnej z sygnowanym automatycznym zapięciem motylkowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *