Zamszowe buty - jak o nie dbać?
Moda,  Uroda

Zamszowe buty – jak o nie dbać?

Buty skórzane pastujemy i szczotkujemy, jednak zamsz wymaga delikatniejszej konserwacji. Należy mu poświęcić większą ilość czasu, by wykonane z niego obuwie posłużyło Ci dłużej.

Przed wyjściem z domu powinieneś je zaimpregnować środkiem przeznaczonym do obuwia z zamszu, nie będziesz miał problemu z jego zakupem, ponieważ jest on dostępny we wszystkich sklepach obuwniczych, a kasjerki próbują nam go wciskać za każdym razem przy zakupach butów.

Buty zamszowe oczyszczamy z kurzu za pomocą suchej szczoteczki z miękkim włosiem, przecieramy nią delikatnie takim samym ruchem, jak zamiatania podłogi.

Tłuste plamy zetrzesz z pomocą gumki do ścierania, a białe zacieki z soli gąbeczką z letnią wodą, która wypłucze sól i zanieczyszczenia. Po czyszczeniu dostaw but w bezpieczne miejsce, aby zamsz wysechł, a następnie w razie potrzeby, czynność powtórz.

Jeśli wyżej wymienione sposoby okażą się nieskuteczne lub nie będziesz umiał ich zastosować w praktyce, po prostu oddaj buty do pralni, tam zajmą się nimi fachowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *