Zegarki Meccaniche Veneziane - włoski styl i szwajcarska doskonałość
Moda

Zegarki Meccaniche Veneziane – włoski styl i szwajcarska doskonałość

Do Polski wkroczyła kolejna marka zegarków. I o ile funkcjonuje już wiele marek szwajcarskich, które bardzo często cieszą się nieposzlakowaną opinią i wysoką jakością, to jednak czegoś takiego jeszcze nie było. Meccaniche Veneziane, szwajcarska marka zegarków o włoskich korzeniach, pokazuje, że doskonałość niejedno ma imię i w przypadku czasomierzy nie ogranicza się wyłącznie do mechanizmu.

Wenecki rodowód zegarków Meccaniche Veneziane

Zegarki Meccaniche Veneziane powstały, jak sama nazwa wskazuje, w Wenecji, stworzone przez braci Alberto i Alessandro. Zwiedzając miasto, zajrzeli oni do wnętrza wieży zegarowej na Placu Świętego Marka – jednego z najważniejszych obiektów w mieście. Funkcjonujący nieprzerwanie od przełomu XV i XVI wieku zegar sprawił, że odżyła w nich pasja do dawnych zegarów. Wenecki zegar nie tylko wskazywał poprawny czas, ale także określał pory roku, fazy księżyca oraz pozycję słońca w różnych znakach zodiaku – był więc, i dotąd jest, zegarem astronomicznym, o bardzo wysokim poziomie skomplikowania.

Obaj bracia, pod ogromnym wrażeniem komplikacji mechanizmu oraz tego, że od jego budowy minęło tyle lat, dowiedzieli się także, że włoska myśl w dziedzinie zegarków prawie całkowicie uległa obcym wpływom. Postanowili oni, że uratują jeśli nie włoski przemysł zegarmistrzowski, to przynajmniej włoskiego ducha i z powrotem nasycą nim zegarki. Czy im się to udało?

Zegarki Meccaniche Veneziane - włoski styl i szwajcarska doskonałość

Włoski styl każdego zegarka Meccaniche Veneziane

Historia Alberto i Alessandro pokazuje, że mając zalążek jakiejś idei, można ją osiągnąć i przekuć w prawdziwy sukces. Niedługo po swojej wycieczce powstała marka zegarków Meccaniche Veneziane produkowanych w Szwajcarii i w odróżnieniu od niektórych marek, miała od początku realizowane założenia projektowe. Było to przede wszystkim nawiązywanie do włoskiego klasycyzmu poprzez utrzymywanie zasadniczych cech, związanych z tradycyjnymi zegarkami. Jest to przede wszystkim konsekwentne trzymanie się wzorców – w zegarkach przystosowanych do nurkowania, tradycyjnych modelach z ceramicznym bezelem, jest to głównie zwiększona szerokość wskazówek, tymczasem bardziej eleganckie modele to głównie zegarki wyposażone w ostro zakończone wskazówki oraz indeksy o szlifie brylantowym. Do nich należy przede wszystkim kolekcja Meccaniche Veneziane Redentore, będąca najbardziej klasycznym i estetycznym wyborem spośród wszystkich modeli tej marki. Dla mężczyzn poszukujących bardziej sportowego odpowiednika, świetnym wyborem będą modele linii Nereide,przystosowane dla nurków.

Zegarki Meccaniche Veneziane - włoski styl i szwajcarska doskonałość

Perfekcjonizm w każdym szczególe

Jednak konkretne linie i mechanizmy to nie wszystko. Włosi nie wyróżniliby się, gdyby nie pełne dopracowanie każdego, nawet najdrobniejszego elementu – łącznie z paskami. Zostały one wykonane z toskańskiej skóry przez tamtejszych mistrzów, dzięki czemu ich jakość nie pozostawia wątpliwości – tym bardziej, że produkcja pasków jest zgodna z poszanowaniem norm ochrony środowiska. Na paskach jednak nie kończy się dbałość tej marki – zegarki Meccaniche Veneziane pakowane są w specjalne drewniane pudełka z drewna wiśniowego – wytrzymałego i łatwego w obróbce materiału, który jednocześnie wyróżnia się pięknym, niepowtarzalnym wyglądem. Pudełka Meccaniche Veneziane wykonywane są ręcznie, przez co każde zyskuje niepowtarzalny charakter.

Zegarki Meccaniche Veneziane - włoski styl i szwajcarska doskonałość

Zegarki Meccaniche Veneziane to nowość na rynku polskim, dotąd te czasomierze były trudne do zdobycia. Od teraz można je kupić na stronie Zegarownia.pl.

Materiał partnera.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.