Gadżety samochodowe
Motoryzacja

5 gadżetów do auta niezbędnych podczas wakacyjnych podróży

Wybierając się na urlop własnym samochodem warto zainwestować w sprzęt, który pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. Jakie gadżety będą pomocne podczas długiej jazdy samochodem?

Kamera samochodowa zwiększa bezpieczeństwo jazdy

Wideo rejestrator to doskonałe urządzenie, które może się przydać niezależnie od długości podróży. Dzięki rejestrowaniu poczynań drogowych można w razie kolizji bronić swoich interesów. Kamera samochodowa, a właściwie jej nagranie może być dowodem w sprawie kolizji samochodowych. Dzięki niej sprawca wypadku nie uniknie odpowiedzialności, a podczas jazdy samochodem trzeba być gotowym na każdą ewentualność. Cena takiego urządzenia nie jest wysoka w odniesieniu do jej użyteczności.

Zestaw głośnomówiący to łatwiejsze rozmowy telefoniczne

Podwyższając bezpieczeństwo jazdy pozytywnie wpływamy na nasz komfort. Zestaw głośnomówiący jest niezwykle ważnym towarzyszem podróży. Dzięki niemu dłonie pozostają na kierownicy i można szybciej reagować na to co wydarzy się na drodze. Jazda ze smartfonem przy uchu jest bardzo niebezpieczna, dlatego taki zestaw świetnie sprawdza się podczas codziennej jazdy autem jak i podczas długich podróży.

Jest to niewielkie urządzenie, które za pomocą łączności Bluetooth umożliwia przeprowadzenie bezpiecznej rozmowy. Jeśli auto nie ma takiej funkcji w standardowym wyposażeniu warto zainstalować go w swoim samochodzie.

Gadżety samochodowe - kamera samochodowa

Uchwyt samochodowy do telefonu

Telefon służy dziś nie tylko do rozmów, podczas podróży świetnie sprawdza się jako GPS, uchwyt samochodowy pozwala na bezpieczne umieszczenie smartfonu na wysokości wzroku tak, by kierowca dobrze widział przestrzeń przed samochodem.

Zwiększa to komfort kierowcy oraz bezpieczeństwo jazdy. Warto postawić na uchwyt dobrej jakości oraz dopasować go do modelu swojego telefonu. Na rynku jest wiele różnych uchwytów, które różnią się sposobem i miejscem montażu.

Gadżety samochodowe - Uchwyt samochodowy
Gadżety samochodowe – Uchwyt samochodowy

Lodówka samochodowa idealna na długie trasy

Jest przydatna szczególnie podczas długich tras, gdy pasażerami są małe i duże dzieci. Choć podczas podróży jest wiele miejsc, w których można zjeść takie jak restauracje czy stacje benzynowe, to chcąc oszczędzić czas podróży i pozytywnie wpłynąć na domowy budżet warto skorzystać z lodówki samochodowej.

Świeże produkty przygotowane samemu są nie tylko tańsze, ale także smaczniejsze. Lodówki mogą być zasilane elektrycznie prądem z samochodu lub mogą mieć wkłady mrożące, dzięki którym jedzenie dłużej zachowuje świeżość.

Gadżety dla najmłodszych

Trudno wybrać jeden gadżet, który będzie doskonały dla dzieci podczas podróży. Dzieci szybko się nudzą, dlatego świetnym rozwiązaniem dla nich jest stolik samochodowy, na którym mogą się bawić, rysować oraz jeść. Jest to doskonała podpórka do wszelkich zabaw dla dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *