Auta na wynajem – czy to się opłaca?

Posiadanie samochodu w obecnych czasach staje się coraz bardziej utrudnione. Stale wzrastające ceny paliwa, wysokie ceny ubezpieczeń, a także coraz powszechniejsze wizyty u mechaników sprawiają, że szukanie alternatywnych sposób przemieszczania się zajmuje coraz większą grupę umysłów.

Ideałem byłoby posiadać samochód i być jednocześnie pozbawionym tych wszystkich przykrych, cyklicznych opłat. Może to spowodować u wielu osób duże zdziwienie, jednak takie rozwiązanie już istnieje, a jest nim długoterminowy wynajem samochodów.

Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl

Jak to działa?

Samochody są ważną częścią naszego życia. Pozwalają nam szybko, bezpiecznie i niezwykle komfortowo przemieszczać się pomiędzy punktami na mapie. Zmieniły i nadal zmieniają nasze życie, co sprawia, że nieposiadanie jednego z nich jest niezwykle trudne do wyobrażenia.

Niestety stale rosnące koszty utrzymania spowodowały, że zaczęliśmy rezygnować z tego cudownego środka transportu. Na ratunek przyszli dealerzy samochodowi, którzy zauważyli potencjalną niszę na rynku, polegającą na długoterminowym wynajmowaniu samochodu.

Idea jest bardzo prosta: klient podpisuje umowę na czas wypożyczenia, nie ma opłaty początkowej, wkładu własnego. Po podpisaniu umowy przez cały jej okres korzysta z samochodu jak z telefonu na abonament.

Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl

Zalety wynajmu długookresowego

Patrząc z początku na koszty związane z tą usługą, wiele osób ma wątpliwości. Wynajem długoterminowy wiąże się przecież z comiesięczną opłatą abonamentową. Opłata ta z pozoru nie jest niska. Jednak warto dokładnie przeanalizować wszystkie zalety takiego rozwiązania i  koszty, który nam odpadną i są już wliczone w abonament.

Po analizie kosztów ceny stają się bardzo przystępne dzięki temu, że  klient wypożyczający auto nie płaci ani grosza ponad miesięczny abonament. Wszystkie opłaty związane z ubezpieczeniem, naprawami, serwisowaniem, wymianą opon itd są ponoszone przez podmiot finansujący.

Po zakończeniu trwania umowy klient nie zostaje z kilkuletnim samochodem, ma możliwość wymiany samochodu na nowy i podpisanie nowej umowy wynajmu.  Dzięki temu użytkowane przez niego auto się nie starzeje, co pozwala zawsze jeździć najnowszym modelem samochodu.

Jak widać w dłuższej perspektywie – wynajmowanie długoterminowe samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zredukować roczne wydatki na samochód.

Zobacz auta na abonament TUTAJ

Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl
Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu

Obejrzyj również wideo:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.