Auta na wynajem - czy to się opłaca?
Motoryzacja

Auta na wynajem – czy to się opłaca?

Posiadanie samochodu w obecnych czasach staje się coraz bardziej utrudnione. Stale wzrastające ceny paliwa, wysokie ceny ubezpieczeń, a także coraz powszechniejsze wizyty u mechaników sprawiają, że szukanie alternatywnych sposób przemieszczania się zajmuje coraz większą grupę umysłów.

Ideałem byłoby posiadać samochód i być jednocześnie pozbawionym tych wszystkich przykrych, cyklicznych opłat. Może to spowodować u wielu osób duże zdziwienie, jednak takie rozwiązanie już istnieje, a jest nim długoterminowy wynajem samochodów.

Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl

Jak to działa?

Samochody są ważną częścią naszego życia. Pozwalają nam szybko, bezpiecznie i niezwykle komfortowo przemieszczać się pomiędzy punktami na mapie. Zmieniły i nadal zmieniają nasze życie, co sprawia, że nieposiadanie jednego z nich jest niezwykle trudne do wyobrażenia.

Niestety stale rosnące koszty utrzymania spowodowały, że zaczęliśmy rezygnować z tego cudownego środka transportu. Na ratunek przyszli dealerzy samochodowi, którzy zauważyli potencjalną niszę na rynku, polegającą na długoterminowym wynajmowaniu samochodu.

Idea jest bardzo prosta: klient podpisuje umowę na czas wypożyczenia, nie ma opłaty początkowej, wkładu własnego. Po podpisaniu umowy przez cały jej okres korzysta z samochodu jak z telefonu na abonament.

Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl

Zalety wynajmu długookresowego

Patrząc z początku na koszty związane z tą usługą, wiele osób ma wątpliwości. Wynajem długoterminowy wiąże się przecież z comiesięczną opłatą abonamentową. Opłata ta z pozoru nie jest niska. Jednak warto dokładnie przeanalizować wszystkie zalety takiego rozwiązania i  koszty, który nam odpadną i są już wliczone w abonament.

Po analizie kosztów ceny stają się bardzo przystępne dzięki temu, że  klient wypożyczający auto nie płaci ani grosza ponad miesięczny abonament. Wszystkie opłaty związane z ubezpieczeniem, naprawami, serwisowaniem, wymianą opon itd są ponoszone przez podmiot finansujący.

Po zakończeniu trwania umowy klient nie zostaje z kilkuletnim samochodem, ma możliwość wymiany samochodu na nowy i podpisanie nowej umowy wynajmu.  Dzięki temu użytkowane przez niego auto się nie starzeje, co pozwala zawsze jeździć najnowszym modelem samochodu.

Jak widać w dłuższej perspektywie – wynajmowanie długoterminowe samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zredukować roczne wydatki na samochód.

Zobacz auta na abonament TUTAJ

Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl
Auta na wynajem - czy to się opłaca?
fot. autoflix.pl
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu

One Comment

  • Stasiek

    Ostatnimi czasy sam zacząłem dokładnie analizować wszystkie wydatki związane z posiadaniem samochodu. W skali roku są to ogromne kwoty, co przekonało mnie do tego, by zdecydować się na wynajem samochodów osobowych. Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do jazdy nieswoim autem. Ale po upływie miesiąca wszystko się zmieniło i chętnie wybieram się nawet w najdalsze podróże :D

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.