SEAT LEON SC
Motoryzacja

Bezpieczne, sportowe coupe – SEAT LEON SC

Coupe to nie tylko określenie na typ nadwozia samochodu 3-drzwiowego. To także słowo opisujące charakter auta o zacięciu sportowym. Współczesne coupe poza piękną linią oraz wyjątkowymi osiągami musi zapewniać kierowcy i pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Samochodem idealnie wpisującym się w tę filozofię jest Seat Leon SC.

Bezpieczeństwo ukryte w detalach

Kompaktowe coupe Seata zwraca uwagę nie tylko pięknymi proporcjami oraz śmiało poprowadzoną linią nadwozia. Samochód można zamówić w jednym z kilkunastu kolorów. Wśród nich są barwy, które pozwolą dostrzec auto z daleka, a ma to wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Fantazyjnie zaprojektowane światła przednie dostępne są w wersji LED, co pozwala nie tylko na efektywne oświetlanie drogi, ale gwarantuje, że auto będzie dobrze widziane przez innych użytkowników drogi. Asystent światła, przyciemniając jego strumień w odpowiednim momencie, zapewnia, że kierowca jadący z naprzeciwka nie zostanie oślepiony. W lusterkach bocznych umieszczone są kierunkowskazy. Dzięki temu, sygnał o zamiarze zmiany kierunku jazdy jest bardziej widoczny dla innych. Ma to szczególne znaczenie w momencie rozpoczynania wyprzedzania, gdy osoba prowadząca samochód poprzedzający ten rozpoczynający manewr może nie dostrzec w lusterku migania kierunkowskazu umieszczonego przy lampach przednich. Elementem pomijanym często w analizach dotyczących bezpieczeństwa są silniki. Jednostki napędowe stosowane w Leonie S.C. zapewniają bardzo dobrą dynamikę. Możliwość szybkiego zwiększenia prędkości pozwala skrócić wyprzedzanie, które często wiąże się z koniecznością jazdy przez pewien czas po pasie do ruchu w przeciwną stronę. Im krócej ta sytuacja trwa, tym bezpieczniejsze staje się poruszanie po drodze.

Bezkompromisowe bezpieczeństwo

Auta przeznaczone dla miłośników dynamicznej i szybkiej jazdy muszą zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dlatego Seat zadbał, aby nieco usztywnione zawieszenie, skuteczne hamulce oraz inne elementy wyposażenia Leona SC pozwalały na uniknięcie kolizji. Samochód na zakrętach prowadzi się bardzo dobrze, realizując precyzyjnie polecenia kierowcy. Wszystkie odmiany Leona SC zaopatrzone są standardowo w ESC z ABS, ASR oraz EBA. Poza tymi rozwiązaniami, każdy nabywca otrzymuje samochód wyposażony w automatyczny hamulec pokolizyjny, który zmniejsza prawdopodobieństwo kolejnych zderzeń minimalizując ich ewentualne skutki. Innym elementem podnoszącym poziom bezpieczeństwa są kurtyny i poduszki powietrzne, a wśród nich jedna zabezpieczająca kolana kierowcy przed urazem w razie wypadku. Seat Leon SC ze względu na swoją solidną konstrukcję i bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa biernego i czynnego jest autem, które zalicza się do najbezpieczniejszych w swojej klasie. Osoby szukające samochodu zapewniającego wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort, sportowy wygląd, nieprzeciętną dynamikę jazdy, dobrą relację ceny i kosztów eksploatacji do wrażeń z jazdy oraz walorów użytkowych powinny przetestować Leona SC u dealera Seat Świtoń-Paczkowski w Lubinie Seat Świtoń-Paczkowski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.